TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812
Güncel Okuma Sayısı: 411

Nermin Arhatır, Zübeyde hanımı 98.ölüm yıldönümünde andı

CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, 14 Ocak 1923 yılında vefat eden Atatürk‘ün annesi Zübeyde Hanım’ın vefatının 98. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı. Arhatır‘ın açıklaması şöyle; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu..

Nermin Arhatır, Zübeyde hanımı 98.ölüm yıldönümünde andı

CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, 14 Ocak 1923 yılında vefat eden Atatürk‘ün annesi Zübeyde Hanım’ın vefatının 98. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı.

Arhatır‘ın açıklaması şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman annesi Zübeyde Hanım’ı  ölümünün 98. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Zübeyde anne, bir annenin tüm dünyayı değiştirebileceğinin en güzel örneğidir. Onun yetiştirdiği evlat, kazandığı zaferlerle ulusumuzun kurtarıcısı ve ışığı olmuştur..Ve bu ışık bizleri sonsuza kadar aydınlatacaktır.

Bizler bir kez daha Zübeyde annemizin huzurunda  Cumhuriyet’in değerleri ile yetişen, tarafsız, vicdan ve adalet sahibi nesiller yetiştireceğimize, emanetimiz olan bu değerlere dil uzatan karanlık ve yobaz zihniyetle sonuna kadar mücadele ederek  ömrümüzün yettiği sürece de  çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir Türkiye için çalışmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı hatırlamak kadını, anneyi, Cumhuriyeti ve değerlerini bir kez daha anmak, savunmak ve korumak demektir. Zübeyde Hanım’ın şahsında tüm annelerimizi bir kez daha hatırlıyor ve annelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.

Böyle bir anneye kucak açmaktan sonsuz istirahatinde onu kalbimizin en değerli kösesinde taşımaktan onur duyuyoruz. Türk milletlinin Başkomutanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatük’ün annesi Zübeyde  hanımın şahsında tüm ebediyete intikal eden kadınlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor  aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun Zübeyde Anne

 

İLANIN DETAYINI GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL