Kültür Sanat

NEVZAT ŞUNDO 50′NCİ SANAT YILINI KUTLADI

NEVZAT ŞUNDO 50′NCİ SANAT YILINI KUTLADI

Kosova Türk Sanat Müziği’nin mihenk taşlarından Nevzat Şundo, sanat yaşamının 50′nci yılını düzenlediği bir geceyle kutladı.

unnamedPrizren Kültür Evi salonunda düzenlenen kutlama gecesi, Kosova’nın sanat güneşi olarak adlendirilen Nevzat Şundo’nun şarkılarıyla renklendi.

Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği’ne 50 yıl önce ilk adımı attığını söyleyen Şundo, 50 yıl sanatla içiçe olduğunu söyledi.

Balkanlar’da Türk Sanat Müziğini yaşatmanın gururunu yaşadığını söyleyen Şundo, 50 yılın su gibi akıp gittiğini söyledi.

Genç nesillerin bu müzik dalını sevmeleri için çaba sarfettiklerini belirten Şundo, Türk Sanat Müziği’nin her daim bu topraklarda yankılanacağınıs söyledi.

Bu anlamlı gecede sanatçı Nevzat Şundo’yu yanlık bırakmayan T.C Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kosova’da Türk kültürünün bu denli benimsenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

50′nci sanat yılını kutlayan sanatçı Şundo’ya Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği’nde uzun yıllar birlikte çalıştığı saz ve ses sanatçı arkadaşları eşlik etti. Gece yaklaşık 2 saat sürdü./E.Tabak/

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL