Neyin Teşekkürü?

Nur KURT
Okuma Sayısı:20

nurun dunyasi

  NURUN DÜNYASI
ndunyasi@kesanpostasi.com

 

2014’ün son demlerini yaşarken,insanlar bir yandan 2015’e girmenin heyecanı sevinci içindeler.Sokak ve caddeler cıvıl cıvıl mağazalar tıklım tıklım eğlence mekanlarında rezerveler dolmuş..Müslüman olduğumuz bu ülkede neyin telaşı bu demeden geçemiyorum!

Tüm yıl boyunca ülkemiz bir sürü acılar yaşarken,2014 adeta felaketleri ve üzücü olaylarlarıyla tarihe imza attı.Yıl boyunca ise klavye silahşörleri,basın ve muhabirleri solladılar.Maalesef son günlerde 180 derece u dönüşüyle bir kez daha bizleri şaşırttılar. Sosyal paylaşım sitelerinden biri olan facebook kullanıcılarına bir kıyak yapmış olup,kullanıcıların yıl boyunca paylaştıkları resimlerden bir kaçını kullanıp yayımlama fırsatı tanımış.Tabii bunun yanında da ”Harika bir yıldı! Bunun parçası olduğunuz için teşekkürler”demeyi ihmal etmemiş.

İyi güzel hoş tabii fakat yerinde güzel!Bu gibi şeyler geçmişi bize unutturur mu?Hele ki 2014 te yaşananlar unutulur mu?Unutulmaz!2014’neler oldu neler bitti,kimler geldi kimler geçti tarihe neler yazıldı güzel yurdumuzda ki çığlıklardan bir kaçını hatırlayalım.

1 Şubat 2014:Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü’nün Çeli Mezrası’nda oturan Taş ailesinin rahatsızlanan 3 yaşındaki çocuğu yolların karla kapalı olması sebebiyle yardım gidemediğinden öldü.

14 Şubat 2014:17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan Halk bank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında olduğu 8 kişi tahliye edildi.

2014:17 Aralık Yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan Reza Zarrab ve Bakan çocuklarının da aralarında bulunduğu 5 kişi tahliye edildi.

21 Mart 2014:Son yılların gözde sosyal paylaşım sitesi ve milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’a, kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye’den erişimi engelledi. 27 Mart 2014: Türkiye’nin Suriye planını masaya yatırdığı gizli siyasi görüşmenin ses kayıtları internete sızdı. Ortam dinlenilmişti. İçişleri Bakanlığı : “Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır.” dedi. Dünyaca ünlü video sitesi Youtube kapatıldı.

13 Mayıs 2014: Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. 301 kişi hayatını kaybetti. 14 Mayıs 2014:Soma’da meydana gelen maden faciasının ardından Başbakanlık 3 gün milli yas ilan etti.

Bunlar sadece bir kaç örnek buna benzer bir sürü tatsızlık yaşanmışken, kadın cinayetleri ve kadına uygulanan şiddet günden güne artıyorken,böylesi vahim bir durum da 2014’e teşekkür yerine Yaradana şükretmek gerekiyor.2014’ün son günlerini yaşarken bir daha böyle acıların yaşanmamasını diliyor,2015’ise ülkemiz adına faili meçhul cinayetlerin,şiddete maruz kadınların,ihmalin getirdiği acıların,yolsuzluğun,haksızlığın, olmayacağı bir yıl olmasını (cc)Allah’tan diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

İpsala için ilkler yaşandı...

Edirne’de 23 Aralık Salı günü Orman ve Su […]