Hava Durumu

Nisan ortasında kış…

Çarşamba günkü bol lodoslu, güneşli ve 20 dereceyi yakalayıp aşan ılık havanın ardında buz gibi bir soğuk gizleniyor. Çarşamba gecesi kuzeyli rüzgarlar önderliğinde giriş yapacak soğuk hava, sıcaklıkları bir anda..

Nisan ortasında kış…

Çarşamba günkü bol lodoslu, güneşli ve 20 dereceyi yakalayıp aşan ılık havanın ardında buz gibi bir soğuk gizleniyor. Çarşamba gecesi kuzeyli rüzgarlar önderliğinde giriş yapacak soğuk hava, sıcaklıkları bir anda kış değerlerine indirecek.

Bölgemizin çoğunluğunda perşembe gün içerisinde sağanak yağmur bekleniyor. Sabah erken saatlerde, sıcaklıkların 2-3 derece civarlarına ineceği iç kesimlerde yağış karla karışık yağmura veya sulu kara dönebilir. Demirköy-Kofçaz-Dereköy ve Ganos Tepesi gibi bölgemizin en yüksek kesimleri ise perşembe gününe bembeyaz bir örtüyle uyanabilir.

Gündüz sıcaklıklarının yağış alan yerlerde 5-6 dereceyi geçemeyeceği, kuzeyli sert rüzgarlarla hissedilen değerlerin daha düşük seyredeceği, tam anlamıyla bir kış gününe tanıklık edeceğiz. Yağışların etkisini azaltıp kapsama alanını daraltarak cuma günü de devam etmesi bekleniyor.

Sıcaklıklar cuma günüyle birlikte birer ikişer toparlanarak hafta sonunda öğlen saatlerinde 12-15 dereceler seviyelerine kadar çıkacak.

Geceleri ise bir süre daha soğuk geçecek. Önümüzdeki hafta yine önce yukarı yönlü akabinde aşağı yönlü sıcaklık dalgalanmaları görebiliriz..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL