NKÜ Tıp Fakültesini birincilikle kazanan oğlumuz Utku Mert Ak, onurumuz oldu

         Ahmet AK 0 533 3423055 ahmet.ak.315080@facebook.com   Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Tıp Fakültesi 2016-2017 akademik yılına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere beyaz önlükleri törenle giydirildi. 2016 Lisans Yerleştirme Sınavında, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle kazanan oğlumuz Utku Mert Ak, fakülte öğrencileri adına konuşma yaptı.   22 Kasım Salı günü...

Yazar: Ahmet AK - Yazının Tarihi: 27 Kasım 2016 - Okunma Sayısı:746 defa okundu.

 

ahmet-ak1112-1

       Ahmet AK

0 533 3423055

ahmet.ak.315080@facebook.com

 

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Tıp Fakültesi 2016-2017 akademik yılına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere beyaz önlükleri törenle giydirildi. 2016 Lisans Yerleştirme Sınavında, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle kazanan oğlumuz Utku Mert Ak, fakülte öğrencileri adına konuşma yaptı.

 

22 Kasım Salı günü Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Geleneksel Beyaz Önlük Giydirme Törenine” NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şefik Kurultay ve Prof. Dr. İsmail Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan Turgut, akademik birim yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

*

Oğlumuz Utku Mert, konuşmasında özetle şunları söyledi:

fft256_mf20678234

Tıp Fakültemizde gerçekleştirilen beyaz önlük giyme töreninde, hekimliğe ilk adımımızı atmanın heyecanını birlikte yaşıyoruz.

‘Hekimlik, hiçbir ayrım gözetmeksizin, başka özelliğine bakmaksızın sırf insan olduğu için onu kutsal sayarak, insana yaklaşma sanatıdır.’

Böylesine ciddi manevi yükümlülüğü, insani sorumluluğu içerisinde barındıran bir mesleğin adayı olmaktan onur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle beyaz önlüğümüzü giyiyoruz.

Şimdi, artık bir başka noktaya taşınıyoruz.

Zihinsel olarak da bunun hazırlığını yapmak ve her gün üzerine bir bilgi daha koyarak, hekimlik mesleğinde gelişmek, olgunlaşmak ve kendimizi gerçekleştirmek ana hedefimizdir.

Bugün beyaz önlük giyen biz, tıp öğrencileri, bu bilinçle geleceğe doğru yürüyeceğiz ve bu beyaz önlüğün anlamını, üzerimize aldığımız büyük sorumluluğu, şerefle taşıyacağımıza söz veriyoruz!

‘Beyaz önlük bir doktorluk üniforması değildir, aslında bir sorumluluktur’ diyen saygıdeğer hocalarımızın öğütlerinden şunu anlıyoruz: 

‘Her yönüyle insani, vicdani ve ahlaki olarak öyle bir sorumluluktur ki bunun sorumluluğunu taşıyabilmemiz gerekir.’

Bunun için gereksinimimiz olan direnç, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Tıp Fakültemize çok kişinin önünde, zorlu bir yarışı kazanarak geldik.

Bize bembeyaz bir önlük emanet ediliyor.

Bunu asla kirletmeyeceğiz! …

Kendimizi bu toplum için feda etmeye hazırız. Bunun için, yetkin ve donanımlı hocalarımızla, onlardan edineceğimiz engin bilgi ve deneyime de ihtiyacımız vardır. 

Arzuladığımız gelecek bu temel üzerinedir…

Kötü alışkanlıklardan uzağız, bize yakın olan; her türlü okumalar ve kendimizi geliştirmek eğilimidir.

O nedenle ailelerimize de seslenmek istiyoruz:

Bu süreçte evlatlarınız olarak bize hep destek oldunuz.

Hep yanımızda oldunuz, bu desteğiniz halen de sürmektedir.

Ailelerimiz, hocalarımız ve biz tıp fakültesi öğrencileri, hiçbir farkı gözetmeksizin yekvücut olarak buradayız.

Burada üniversite, aile ve yurt dayanışmasını temsil ediyorsunuz, sizlere şükranlarımızı sunuyoruz.

Yurdumuzu milletimizi özümüzden çok seviyoruz...”

fft256_mf20678204 15178111_10209142471891249_8850128581467070342_n

Açılış konuşmalarının ardından NKÜ Tıp Fakültesini kazanan öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi. Tıp Fakültesine ilk üç sırada giren öğrencilere tablet bilgisayar verildi. Beyaz önlüklü Tıp Fakültesi öğrencilerinin topluca “meslek sözü verdikleri” tören, alkışlarla sona erdi.

 

* * *

 

2016 yılının hemen başında (14 Ocak) babamız emekli öğretmen M. Rasim AK’ı, yetmiş dört yaşında kaybettik. Çok üzgün başladığımız, içinde bulunduğumuz yıl, artık bitmek üzere. Çocuklarımızın başarısı, en büyük tesellimiz oldu. Eminim “Büyükbabamız” bizi izliyordur ve siz değerli hemşerilerimizin, eş, dost ve akrabalarımızın; her türlü takdirin üstünde olan “beğenileri” ona da ulaşıyordur. Ak ailesi olarak acımızda ve sevincimizde hep yanımızda oldunuz, bizi onurlandırdınız. İlginize içtenlikle ve sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sizleri çok seviyoruz, iyi ki varsınız.

Yazılarıma kaldığımız yerden devam etmek istiyorum, bunun için biraz daha zaman istiyorum.

Anlayışınıza teşekkür ederim.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı