Sağlık Haberleri

Nöbetçi Eczane haberimize açıklama

Kurban Bayramı ve 15 Temmuz resmi tatillerinde vatandaşların nöbetçi eczanelerde oluşan uzun kuyruklarla ilgili olarak sitemizde yer alan “Keşan’a terk nöbetçi eczane yetmiyor iddiaları yeniden gündeme geldi” başlıklı haberimizle ilgili..

Nöbetçi Eczane haberimize açıklama

Kurban Bayramı ve 15 Temmuz resmi tatillerinde vatandaşların nöbetçi eczanelerde oluşan uzun kuyruklarla ilgili olarak sitemizde yer alan “Keşan’a terk nöbetçi eczane yetmiyor iddiaları yeniden gündeme geldi” başlıklı haberimizle ilgili olarak  Erdoğan Demir’in görüştüğü Edirne Eczacı Odası Keşan Bölge Temsilcisi Deniz İrdem, vatandaşın yakınmasının olduğu haberimizle ilgili açıklamalarda bulundu.

İrdem’in konuyla ilgili açıklaması şöyle;

“Kurban Bayramı ile 15 Temmuz Resmi tatil süresi ve üzerine eklenen idari izin günleri ile 9 güne ulaşan tatil, bölgemizde yer alan sahil yerleşimlerinde aşırı bir nüfus artışına sebep olmuştur, bu nüfus,  sahil bölgelerinden sağlık hizmeti sunucularına ulaşmak için ilçemiz Keşan da bulunan Hastane ve Eczaneleri tercih etmiş, bu da İlçemizde de olağan dışı bir yoğunluk oluşturmuştur.

Tüm bunlara rağmen ,Keşan merkez ile bağlı belde ve köy nüfusuna hizmet etmek üzere var olan 29 eczanemiz ve her güne 1 Nöbetçi Eczane şeklinde uygulanan nöbet sistemi de bu olağanüstü yoğunlukta dahi , eczacı ve teknisyen çalışanlarımızın büyük emeği ve özverisi ile sorunsuz şekilde sürdürülmüştür.

Aynı süre içerisinde İTS sistemine ait sunucularının taşınmasına bağlı hizmet dışı olduğu bir durumda biz eczaneler insiyatif alarak reçeteleri İTS bildirimleri daha sonra yapılmak üzere, bölgemiz ve dışarıdan gelen misafirlerimize ivedilikle teslim etmiştir.

Bölgemizdeki bu dönemsel yoğunlukla ilgili olarak da ayrıca Edirne Eczacı Odası Yönetim Kurulu konunun takipçisi olacaktır.

Tüm meslektaşlarımız, teknisyen çalışanlarımız ve Keşan halkımıza ve bölgemizdeki misafirlerimize bizlere güvendiği  ve tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL