Siyaset

Numan Kurtulmuş, Gökçetepe Tabiat Parkı’nda Gençlerle Buluştu

Bu seçim, bir istikamet tayini seçimidir. Bu istikametin düzgün bir şekilde tayin edilmesi yani 2023’te AK Parti birinci, Recep Tayyip Erdoğan’ın da cumhurbaşkanı seçilebilmesinin anahtarı bir cümledir. 7 Ağustos Pazar..

Numan Kurtulmuş, Gökçetepe Tabiat Parkı’nda Gençlerle Buluştu

Bu seçim, bir istikamet tayini seçimidir. Bu istikametin düzgün bir şekilde tayin edilmesi yani 2023’te AK Parti birinci, Recep Tayyip Erdoğan’ın da cumhurbaşkanı seçilebilmesinin anahtarı bir cümledir.

7 Ağustos Pazar günü Keşan’a gelen Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları tarafından Gökçetepe Tabiat Parkı’nda düzenlenen Doğa Kampı’nı da ziyaret etti.

Numan Kurtulmuş, “Altı artı birlik masada altı tanesi ortada görünüyor, bir tanesi ortada görünmüyor. Birisi görünmüyor, masanın altında ya da sahnenin gerisinde ama sufle veriyor, arkadan bir şeyler söylüyor.” dedi.

Partili gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Kurtulmuş, AK Parti’nin gençlik teşkilatlarının 1,5 milyon üyesiyle Türkiye’nin en güçlü gençlik teşkilatı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’ye büyük hizmetler yapıldığını, bu hizmetlerin devamı için 2023 yılındaki seçimlerden başarıyla çıkılması gerektiğini belirten Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti.

“Gençlere Özgüven’i AK Parti Kazandırdı”

Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti size ne verdi?’ derseniz, büyük bir öz güven kazandırdı. Türkiye, üniversite eğitiminde dünyada ileriye gitsin, herkesin içinde bir yaptırmazlar meselesi vardı. Şimdi dünyada ne varsa Türkiye’nin de onu yapabileceğine inanan hatta daha iyisini yapabileceğine inanan muhteşem bir gençliği var. Böyle bir gençlik yetişiyor.”

Ak Parti’nin seçimdeki adayının belli olduğunu belirten Kurtulmuş,ancak karşıdakilerin adaylarını henüz açıklamadığını da belirtti.

Kurtulmuş, şunları kaydetti:

Altılı masada Birisi görünmüyor, masanın altında ya da sahnenin gerisinde ama sufle veriyor, arkadan bir şeyler söylüyor. Şimdi bakın, biz bir şekilde aylardır 2023 için çalışıyoruz. Diğer karşımızdakiler ise güya bir şeyler… Geziyorlar, tozuyorlar ama çalışmak için önce ortada cumhurbaşkanı adaylarının olması gerekmez mi? Karşı tarafın cumhurbaşkanı adayı kim? Adayları yok. Bizim adayımız belli. İyi de Recep Tayyip Erdoğan, 20 senedir milletin önünde çalışıyor, çabalıyor, 20 senedir yıpranmıyor da sizin adayınız 20 günde mi yıpranacak? 20 günde yıpranacak adayla uğraşmayın.”

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da küresel bir lider olduğunu belirterek,  “Savaşta arabuluculuk yapabilecek, her ikisiyle de konuşabilecek, ikisini masaya oturtturabilecek hangi ülke var? Türkiye var. Başka bir ülke var mı? Biliyorsunuz, İstanbul’da toplantı yapıldı. İstanbul’da neredeyse anlaşmaya çok az kalmıştı ama maalesef bazı ülkeler, Rusya’yla Ukrayna’nın anlaşmasını istemedikleri için savaşın sürdürülmesinde kendileri bakımından fayda görüyorlar. Biz ise bir an evvel bu bölgedeki savaşın, Karadeniz’deki savaşın sona ermesi için çaba sarf ediyoruz.” diye konuştu.

Savaşın başlamasıyla enerjinin yanı sıra tahıla ulaşımda da sorunlar yaşandığına dikkati çeken Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti.

Rusya’dan, Ukrayna’dan tahıl çıkmazsa dünyada bir gıda krizi olacağı, gıda fiyatlarının iki katına, üç katına aynen petrol gibi, doğal gaz gibi çıkacağına dair emareler ortaya çıktı. Hangi ülke harekete geçti? Türkiye, harekete geçti. Hangi lider harekete geçti? Recep Tayyip Erdoğan. Birleşmiş Milletler, Rusya, Ukrayna ve Türkiye masanın başında anlaşma yaptılar.”

AK Parti’nin milletin gönlüne girmeyi başardığı için 21 yıldır iktidarda olduğunu ifade eden Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu seçim, bir istikamet tayini seçimidir. Bu istikametin düzgün bir şekilde tayin edilmesi yani 2023’te AK Parti birinci, Recep Tayyip Erdoğan’ın da cumhurbaşkanı seçilebilmesinin anahtarı bir cümledir. O cümleyi söylüyorum: Bizim başarımız milletin gönlüne girmekten geçiyor. Milletin gönlüne girmeyi başardığımız için 21 yıldır iktidardayız. Şimdi anahtar ise gönlüne girdiğimiz milletin gönlünden düşmemeyi başarabilmektir. Bunun için gayretle, fedakarlıkla, tevazuyla, kapı kapı çalışarak 2023’e hazırlanacağız. Ben burada İstanbul İl Gençlik Teşkilatımızda siz değerli kardeşlerimde bu motivasyonu fazlasıyla görüyorum. Allah her birinize güç kuvvet versin. Dostluklarınızı sağlam kılsın, adımlarınızı güçlü eylesin ve inşallah 2023 badiresini en güzel şekilde atlatıp yolunuza devam etmeyi, yeniden güçlü büyük Türkiye istikametinde sağlam adımlarla yürümeyi Allah hepinize nasip etsin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL