HESABIM
Üye Ol

O NE DERSE, ODUR!

       Hilmi DİNÇER  hdincer@kesanpostasi.com   Efendim, AKP döneminde yapılan 2007 seçimlerini saymazsak, yapılan tüm seçimler arkasında hukuksal boşluklar olduğu iddia edilerek, yapılmış seçimlerdir. Bildiğiniz gibi; önümüzde yerel seçimler var ve bu seçimler öncesi görev süresi dolan YSK üyelerinin  görev sürelerinin uzatılması vatandaşlarımız tarafından pek tartışılmamış olmasına rağmen, görünen o ki; bu seçimlere de,...

Yazar: Hilmi Dinçer - Yazının Tarihi: 8 Ocak 2019 - Okunma Sayısı:243 defa okundu.

       Hilmi DİNÇER

 hdincer@kesanpostasi.com

 

Efendim, AKP döneminde yapılan 2007 seçimlerini saymazsak, yapılan tüm seçimler arkasında hukuksal boşluklar olduğu iddia edilerek, yapılmış seçimlerdir.

Bildiğiniz gibi; önümüzde yerel seçimler var ve bu seçimler öncesi görev süresi dolan YSK üyelerinin  görev sürelerinin uzatılması vatandaşlarımız tarafından pek tartışılmamış olmasına rağmen, görünen o ki; bu seçimlere de, hukuksal tartışmalar; Sayın TBMM Başkanımız Binali Yıldırımın’ın İstanbul Büyük Şehir Başkanlığına adaylığının gerçekleşmesi halinde, görevinden istifa etmesi gerektiği üzerinde yoğunlaşacaktır.

CHP bu konuda ne yapar bilemem ama; başta Sayın Kaboğlu olmak üzere; geçen akşam televizyonda dinlediğim bir Anayasa profesörü; Sayın TBMM Meclis Başkanımız, Sayın Binali Yıldırım’ın istifa etmesinin bir anayasal buyruk olduğunu iddia etti.

Anlaşılan o ki; (gerçi henüz seçimler bitmemiş olmasına rağmen) bu seçimlere de, TBMM Meclisi Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın istifası damgasını vuracaktır!

Efendim, bence fazla tartışmaya gerek yok!  Çünkü: Bu konuya tek açıklık getirecek ve noktayı koyacak olan ve de; kişiye göre Anayasa çıkarma konusunda deneyimli ve başarılı bir siyasetçi olan Sayın Bahçelidir. Konu kendisine sorulmalı ve O’nun dedikleri noktasından hareket edilmelidir.

Bana göre; O ne derse, odur!

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı