Bölgeden

ÖĞRENCİLER OKULUNA GÜVENLE GİTSİN DİYE; ÖĞRENCİ SERVİS ARAÇLARI DENETLENİYOR 

ÖĞRENCİLER OKULUNA GÜVENLE GİTSİN DİYE; ÖĞRENCİ SERVİS ARAÇLARI DENETLENİYOR 

Edirne Belediye Başkanlığı Trafik Zabıta Denetleme ekipleri, öğrencilerin okullara daha güvenli gidebilmeleri için servis araçlarına yönelik denetimlerini arttırdı. Okulların açılmasıyla birlikte artan denetimlerle, servislerin kurallara uyup uymadığı inceleniyor.

IMG-20151008-WA0002 IMG-20151008-WA0001

 

       2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Edirne içinden ve Edirne dışından okullara öğrenci taşıyan servis araçları okula gidiş ve dönüş saatlerinde Trafik Zabıta Denetleme Ekipleri tarafından denetleniyor.

Ekipler, öğrencilerin okula gidip-gelirken kullandıkları okul servis araçlarının ruhsatlarının olup olmadığına, okul servis araçları yönetmeliğine uygunlukları ile okul servis ücretleri ile ilgili Belediye Meclisinin 02/09/2015 tarih ve 2015/204 sayılı kararının uygulanıp-uygulanmadığını inceleniyor.

 SERVİS ÜCRETLERİNE DİKKAT

Servis ücretlerinin Belediye Meclis Kararında belirtilen tarifeden fazla alınması durumunda velilerden gelen şikayetler ise,  Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek.

Meclis kararında belirtilen ücretlere uymayan okul servislerine gerekli cezai işlemin uygulanacağı belirtildi.

Yetkililer, vatandaşların servisler hakkında her türlü şikayet ve öneriler Alo 153 numaralı hatta yapılabileceği gibi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 2251978 numaralı telefonuna ve trafikmd@edirne.bel.tr mail adresine de gönderilebileceğini söyledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL