TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Eğitim

ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ KİME EMANET ?

Şafak ÇEKVER EDİRNE/UHA Tasarruf tedbirleri kapsamında devlet okullarında Özel Güvenlik kadrosu kaldırılırken, öğrencilerin güvenliğini sağlamak Okul Öğrenci Derneklerine kaldı. Edirne’de Dernek yönetimleri özel güvenlik çalıştırmak için velilerden destek istiyor. Pandemi..

ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ KİME EMANET ?

Şafak ÇEKVER

EDİRNE/UHA
Tasarruf tedbirleri kapsamında devlet okullarında Özel Güvenlik kadrosu kaldırılırken, öğrencilerin güvenliğini sağlamak Okul Öğrenci Derneklerine kaldı. Edirne’de Dernek yönetimleri özel güvenlik çalıştırmak için velilerden destek istiyor.

Pandemi dönemi öncesi devlet okullarında İş-Kur üzerinden işe alınan özel güvenlik personeli ile öğrencilerin güvenliği sağlanırken,  şimdi iş öğrenci velilerine kaldı. Bu yıl tasarruf tedbirleri kapsamında devlet okullarına özel güvenlik personeli alınmaz iken, okul yönetimi öğrencilerin güvenliğinin sağlanması için çareyi Okullardaki öğrenci derneklerinde buldu.
“GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI VELİLERE DÜŞTÜ”
Edinilen bilgiye göre okullarda güvenliğin sağlanması için iş velilere düştü. Edirne’de  Bir çok okulda özel güvenlik görevlisi çalıştırılması için Okul Öğrenci dernekleri devreye girerken veliler, “Devlet başka alanlarda tasarruf yapmaz iken çocuklarımızın güvenliğinden tasarruf yapmaya gitti. Özel güvenlik çalıştırılması için şimdi okul yönetimleri dernekleri devreye soktu ve bizler belirli bir aidat ödeyerek özel güvenlik tutma yoluna gidiyoruz. Dernekler velilere zorlama yapmıyor ama çocuklarının güvenliğini düşünen bizler her şeye rağmen bu parayı ödeyeceğiz” dediler.
Daha önceki yıllarda İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı üzerinden  alınan güvenlik görevlilerinin bu yıl İŞKUR’un tasarruf tedbirlerine takıldı. İŞKUR Edirne’de her okul için aldığı görevliler için bu yıl iş alım ilanına çıkmadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL