TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Eğitim
 • Okuma Sayısı: 171

 • Öğretmenler Günü Keşan’da da kutlandı

  24 Kasım Öğretmenler Günü Keşan’da törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı ve Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören ve programlarda konuşan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Öğretmenler Günü’nün, öğretmenler..

  Öğretmenler Günü Keşan’da da kutlandı

  24 Kasım Öğretmenler Günü Keşan’da törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı ve Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören ve programlarda konuşan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Öğretmenler Günü’nün, öğretmenler ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı bir gün olduğunu söyledi.

  Saat 10.00 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şube müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, STK’ların başkan ve temsilcileri ile öğretmenler ve öğrenciler katılı. Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulduğu buradaki tören; saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle son buldu. Program sonunda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından, öğretmenlere karanfil takdim ederek, tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

  Selim Sesler Konferans Salonu’ndaki program…

  Öğretmenler Günü nedeniyle hazırlanan program, Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda devam etti. Buradaki program; saat 11.00 sıralarında, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başladı. Programa; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve şube müdürleri, bazı kurum amirleri, siyasi parti ve STK’ların temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program, Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu Özel Eğitim Öğretmeni Melike Başkaya‘nın göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma yapmasıyla sürdü.

  Saz: “Öğretmenler Günü, öğretmenlerimiz ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı bir gündür”

  İlhan Saz burada konuşma yaptı. İnsanı insan yapanın eğitim olduğunu vurgulayan Saz, şunları söyledi; “Eğitim ve öğretimin en güzel, en düzenli şeklini okullarda yürüten, bir ulusu yetiştiren, konuşmayı daha yeni yeni öğrenen çocuklara düşünmeyi, yazmayı, okumayı, iyiyi ve güzeli öğreten kıymetli öğretmenlerimizdir. Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün ‘Başöğretmenliği’ kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Günü, öğretmenlerimiz ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı bir gündür. Bu özel güne anlam ve önemi açısından bakıldığında öğretmene gösterilen saygının aslında topluma verilen değerin bir göstergesi olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Güçlenen her yürekte bir alevdir öğretmen. Milletimin en kutsal varlığıdır öğretmen. Atatürk kalesinin bayrağıdır öğretmen. Çocuklara bir hayat kaynağıdır öğretmen. Sonsuzluğu kavrayan bir zamandır öğretmen. Vatan, sancak ve bayrağı; şehit dolu bu toprağı tanıtandır öğretmen. Ay yıldızlı al bayrağın yıldızıdır öğretmenBaşöğretmenimiz Atatürk ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!’ sözleriyle biz öğretmenlere çok önemli bir görev yüklemiştir. Biz öğretmenler, öğrencilerini kültürlü, erdemli ve topluma faydalı kişiler olarak yetiştirmek suretiyle canlı eserler yaratmaktayız. Bu anlamda öğrenciler, bizim sanat eserlerimizdir. Yani bizler ‘en değerli cevhere’ şekil veren sanatkârlarız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş şehit öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, fedakâr bir şekilde görev yaparak emekli olmuş ve ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

  Mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti

  Program, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni ile devam etti. Adaylıkları kalkan öğretmenler; Cansı AyarCaner AksakalF.Ceren GümüşmadenRabia SudaElif İnalpulatElif Çetin ve Yusuf Ege, Öğretmen Andı’nı okudu. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi verilmesiyle devam eden programda; Salim ÖzgerenHikmet ÖzbenKadriye SaygıRıdvan BilginHüseyin YavaşSelami ZenginHüseyin Avni AksimLütfi KurtAli Zeybek, İsmet BölükbaşıMustafa AlcanSacide ÇubukSaadet GücüyenerSevim Atabay KeskinAhmet KüçükgüvenSeniha ÖzkulRaife GamsızSelva YıldızCüneyt Öz, Habibe AlcanSaadettin KaraosmanoğluHalit Altun‘a hizmet şeref belgeleri, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz tarafından takdim edildi. Program, Yekta Baydar Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Öğretmen” adlı oratoryonun sunulmasının ardından sona erdi. İlgi ile izlenen oratoryonun ardından YılmazHelvacıoğlu ve Saz, öğrenciler ile fotoğraf çektirdi.

  Saat 18.30’da da Ağadayı Hotel’de emekli olan öğretmenler için bir yemek düzenlenerek bu yemekte Hizmet Şeref Belgeleri verildi.

   

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL