Güncel

Öğretmenler Günü’nü Kutladılar…

Öğretmenler Günü’nü Kutladılar…

MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 

         Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi bu yıl son Anadolu Öğretmen Lisesi mezunlarını da verecek olmanın gururuyla 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Sabah yapılan törenin ardından saat 12:30’da okul yönetici, öğretmenleri ve okul aile birliği yönetim kurulunun katılımıyla gerçekleştirilen kutlamada pasta kesildi; pilav, ayran ve tulumba tatlısı ikram edildi. Okul Müdürü Osman BAŞAK tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutlayarak günün anlam ve önemine dikkat çeken konuşmasında şunları dile getirdi:

img_0523“Büyük önder ATATÜRK ‘ÜN Başöğretmenliği kabul ettiği gün 35 yıldır Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Günümüz tüm yurtta öğretmenlik mesleğine,  onuruna yaraşan saygınlık ve olgunluk içinde kutlanmaktadır.

          Öğretmen; sevgi dağıtıp içimizi aydınlatan, öğrencilerimizin yüreğinde çiçekler açtıran, belleklerinde derin izler bırakan, ATATÜRK Alfabesini güneş yaprakları gibi açan,  ülkemizin geleceğini ATATÜRK ışığıyla aydınlatan, geleceğimize yön veren DAVRANIŞ MÜHENDİSLERİMİZDİR.

         ATATÜRK ‘E GÖRE; memleketi ve toplumu amaca–mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın kurtarılmasını ve korunmasını sağlayan ASKER ORDUSU, Diğeri milletin geleceğine yön veren İRFAN ORDUSU, ikincisi olmadıkça kazanılan zaferlerin kalıcı olması mümkün değildir. ( MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR.)

          Öğretmen bir bahçıvandır. Toprak olur, su olur. Hepsinden önemlisi güneş olur, ısıtır ve büyütür. Çiçekleri gülleri … Öğretmenler toplumun fenerleridir . Böylece eğitimin amacı da insanı mutlu etmektir.

         BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN gösterdiği yolda bizleri yetiştiren çağdaş Türk toplumunun öncülüğünü yapan feyz aldığımız kaynak olarak Türk toplumunu aydınlatan ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçek savunucusu, kalpleri hizmet aşkı ve vatan sevgisi ile dolu özverili, fedakar ve cefakar tüm öğretmenlerimizin günü kutlu ve mutlu olsun. Tüm öğretmenlerimizin hayatının hayırlı, uğurlu, gözünün aydının, yolunun ve bahtının açık olmasını dilerim.”

 

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Safiye TEKİN de tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı ve başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL