TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Çevre Siyaset Okuma Sayısı: 207

Okan Gaytancıoğlu, “Katar için Saros yok ediliyor”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Sazlıdere Sahili’ne yapılmak istenen FSRU Limanı ile ilgili olarak özel  açıklamalarda bulundu. Gaytancıoğlu, Erdoğan Demir‘e yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Doğaya, bilime, hukuka,  insan haklarına  aykırı..

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Sazlıdere Sahili’ne yapılmak istenen FSRU Limanı ile ilgili olarak özel  açıklamalarda bulundu.

Gaytancıoğlu, Erdoğan Demir‘e yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Doğaya, bilime, hukuka,  insan haklarına  aykırı bir projedir. Hukukun hukuka karşı yaptığı bir vandallık var. Maalesef devletin kurumu olan BOTAŞ kullanılıyor. Çıkarcı bir şirket beşli çeteden LİMAK Holding kullanılıyor. Ama bunu arkasında Katar’ın finansmanı var. Katar’ın gazını pazarlamak var. Aliağa’da buna benzer bir liman var. Fazla çalışmıyor. Yine İskenderun’da bir liman var BOTAŞ tarafından yapılan, o varken Saros’a böyle bir limanın yapılması ve denizin doldurularak on binlerce ağacın kesilerek, 35 kilometre boru hattı döşenerek, doğaya bilime aykırı, 7 kilometre ilerisinde bir fay hattı olan bir projeye bizim evet dememiz mümkün değil. Halk olarak çok ciddi tepkiler gösteriyoruz. Pandemi olmasa inanın burada onbinler yüzbinler olurdu. Çünkü sadece Keşan halkı değil tüm Trakya’daki tüm insanlar, Türkiye’deki insanlar, Saros Gönüllüleri, zaten 170 bin imza topladılar. Ama bir hareketle inanın burası yüzbinlerce insan seli olur. Aynen Kazdağları’nda nasıl mücadele edildiyse, Saros da da öyle mücadele olabilir. Ama biz mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL