Güncel Okuma Sayısı: 9

Okullar arası Spor Faaliyetlerine İlişkin Toplantı Keşan’da Gerçekleştirildi

2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası spor faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla Keşan, Enez ve İpsala ilçelerinde görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl spor..

Okullar arası Spor Faaliyetlerine İlişkin Toplantı Keşan’da Gerçekleştirildi

2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası spor faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla Keşan, Enez ve İpsala ilçelerinde görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl spor koordinatörü sayın Şaban Arda’nın İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın İlker ERARSLAN’ın Şube Müdürü Yavuz KILIÇASLAN’ın ve il lig heyeti temsilcilerinin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

20151022061432 (1) 20151022061432 (2)

Saat 11.00’da Ahmet YENİCE konferans  salonunda başlayan toplantıda konuşan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker ERARSLAN, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN’ın selamını ileterek başladığı konuşmasında çocuklarımızı geleceğe hazırlayan en önemli faktörün öğretmenler olduğunu belirterek sağlıklı öğrenci sağlıklı toplum demektir. Okullarda en önemli branşlardan birini beden eğitimi öğretmenlerimiz icra etmektedir. Öğrencilerin sosyalleşmesinde, sorumluluk bilinci kazanmasında, öğrencilerin “Başardım” duygusunu hissetmesinde sportif müsabakalara katılımın ve spor ile ilgilenmenin çok önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın spora verdiği önemin bir yansıması ve siz değerli meslektaşlarımızın gayreti ile ilimiz öğrenci sayısı ile sporcu ve oyuncu sayılarının karşılaştırılmasında Türkiye de ilk dört il arasında yerini almış ve Marmara bölge 1.si olmuştur. İlden gelen il spor koordinatörü müdürümüz Şaban ARDA Bey’den aldığım bilgiye göre geçen yıl 299 okulumuzdan 11070 öğrencimiz lisanslı sporcu ve oyuncu olma ünvanı kazanarak sportif faaliyetlere katılmıştır.

20151022061432 (3) 20151022061432

Öğrencilerimizi sporun içerisine ne kadar çok çekebilirsek akademik başarılarına da aynı oranda katkı sunabileceğimizi ve öğrencilerimizi zararlı ortam ve alışkanlıklardan uzak tutabileceğimizi düşünüyorum. Veliler ile işbirliği yaparak, okul idarecilerimizin yardımları ile daha farklı dallarda ve daha fazla öğrencimizin spor ile ilgilenmelerini sağlamalıyız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bizler tüm öğretmenlerimizin çalışmalarında yanlarında olmaya ve destek olmaya devam edeceğimizi ifade eder, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde sportif alandaki çalışmalarınızda sizlere ve öğrencilerimize başarılar dilerim.

İl lig toplantı heyeti temsilcileri tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetlerinin değerlendirilmesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetlerine ilişkin planlamalar görüşülerek, Beden Eğitimi öğretmenlerinin soruları, dilek ve temennileri alınarak toplantıya son verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL