Siyaset

Okullara din görevlisi değil öğretmen lazım

ERDOĞAN DEMİR- CHP 27.dönem Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, okullara din görevlisi değil öğretmen lazım olduğunu belirtti. Gaytancıoğlu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle; “Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı,..

Okullara din görevlisi değil öğretmen lazım

ERDOĞAN DEMİR- CHP 27.dönem Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, okullara din görevlisi değil öğretmen lazım olduğunu belirtti.

Gaytancıoğlu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle;

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, dini vakıflar ve dernekler arasında bir protokol imzalanmıştır. Bu protokol Anayasamıza, yasalara ve yönetmeliklere açıkça aykırıdır. Laik ve bilimsel eğitimle taban tabana zıttır. Neden adına Milli Eğitim Bakanlığı denilmiştir. Çünkü gerçekten burada laik ve bilimsel temel eğitim verilerek çocuklarımız hayata hazırlanmalıdır.

ÇEDES protokolü tehlikelidir: Eğitim biliminden pedagojiden bihaber, çocuklarımıza nasıl yaklaşılacağını bilmeyen yetişkinleri okullara sokmak travmatik etkileri de beraberinde getirecektir.

Alanında uzman eğitimciler varken konuyla ilgisi olmayan kişileri ve yapıları eğitim sistemimize sokmak kamu kaynaklarını doğru kullanmamaktır. Onbinlerce rehber öğretmen ataması, yüzbinlerce sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni ataması yapılması gerekirken, yani okullara öğretmen lazım iken din görevlisi ataması yanlıştır. Atama bekleyen onbinlerce rehber öğretmen ve psikolojik danışman kadroları atıl dururken, pedagojik formasyondan geçmemiş “manevi danışmanlar” çocuklarımıza nasıl yararlı olacaklardır?

Milli Eğitim Bakanlığı iktidarın ideolojik alanı olmaktan çıkartılmalıdır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL