Güncel Manşet Siyaset

Okullarda artık siyasete mi alet ediliyor?…

Okullarda artık siyasete mi alet ediliyor?…

(Videolu Haber)-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun 30 Mart 2013 Cumartesi günü Keşan’da gerçekleşen ziyaretleri sırasında ilginç bir olay yaşandı.

ahmet-yenice-akp-250x250

AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen ve saat 09.30 sıralarında Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu bahçesine gelen Müezzinoğlu, ellerinde bayrak ve sloganlar atarak bekleyen coşkulu partililer tarafından karşılanırken bir diğer yanda okul bahçesinde bulunan parti aracının hoparlerinden de AK Parti şarkılarının çalınması, “Eğitim Kurumları da mı artık siyasetin bir parçası oldu?” sorularını beraberinde getirdi.

araç okul içi

Okul bahçesinde kendisini bekleyen coşkulu kalabalıkla yaklaşık 10 dakika selamlaşıp, tokalaşan Müezzinoğlu, daha sonra okulun konferans salonunda AK Parti’ye yeni katılan üyelerin rozetlerini taktı.
Bu durum karşısında, gerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerekse Okul Aile Birliği’nin nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu olurken, Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız birçok vatandaş, Eğitim Kurumlarında bu tür siyasi eylemlere izin verilmemesi gerektiği görüşünde birleşti.

Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bakan olmasının ardından Keşan’a yaptığı ilk ziyarette de Keşan Lisesi’nden bir öğretmen sunuculuk yaparak uzun bir süre devlet memurlarının siyasi toplantılara katılıp katılmamaları konusunda tartışmalara neden olmuştu.

Bu olayın ardından yine Müezzinoğlu’nun ikinci ziyaretinde de böyle bir olay yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

Haberin videosunu izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL