TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Köşe Yazısı
 • Okuma Sayısı: 128

 • OLMADI BAŞTAN.. 1.2.3.4

  Efendim, fen bilgisi öğretmenliğimden söz etmiştim ama; on altı yaşında başlayıp, otuz beş yaşıma kadar amatör olarak futbol oynadığımdan söz etmemiştim galiba!. Bu süre içerisinde ülkemizin bir çok şehrinin (Edirne-Tekirdağ-Bursa-Balıkesir-Eskişehir-Konya)..

  OLMADI BAŞTAN.. 1.2.3.4

  Efendim, fen bilgisi öğretmenliğimden söz etmiştim ama; on altı yaşında başlayıp, otuz beş yaşıma kadar amatör olarak futbol oynadığımdan söz etmemiştim galiba!.

  Bu süre içerisinde ülkemizin bir çok şehrinin (Edirne-Tekirdağ-Bursa-Balıkesir-Eskişehir-Konya) stadlarında futbol oynadım ve dolayısıyla bölgenin kendine özgü tribün sloganlarını örneğin; Bursa’yı temsilen gittiğimiz bir deplasman maçında: “Bursa ovası…….yuvası!..” gibi sloganları bire bir yaşadım!.

  Yahu; bu tribün sloganları çok enteresandır.. Örneğin: Bandırma Spor  Ege Bölgesinde yer alan Söke Spor’a deplasman maçına gitmiş ve giderken de; bazı taraftarlarını beraberinde götürmüşler.. Maç esnasında Bandırma Spor taraftarları bağırıyorlar: “Bandırma.. Bandırma..” Bu slogana Söke taraftarı cevap veriyor: “Bandırcez. .Bandırcez..!”

  Şimdi, AKP fetö cemaate bağırıyor: “Ne istediyseniz verdik…Artık bize bandırmayın!.” Ama; lâf dinlemeyen cemaat durmadan haykırıyor: “Bandırcez  Bandırcez!.”

  Ama; benim en çok hoşuma giden tribün sloganı Trakyalıların yaptığı, “ Züm tek” ile ilgili olanıdır: Hani takım atağa kalkar ve bu atak sonunda karşı kale direğini sıyırıp geçen gol olacak bir şut atılır ya: İşte bu pozisyondan sonra tribünler coşar ve: “Züm tek.züm tek..züm teke tek tek..Olmadı baştan..1-2-3-4” bu tezahürat arka arkaya sürer..

  Şimdi; Sayın Bahçelinin :”Cumhurbaşkanı madem anayasaya uymuyor, öyle ise biz anayasayı ona uyduralım önerisi ile AKP;  daha önce yaptığı anayasa değişikliği ile yasama organlarını yeni baştan düzenledi. Ancak; görünen o ki; gelinen bu durumdan memnun değildir ve bu günlerde yeni bir anayasa hazırlama çalışmaları içinde .

  Ergenekon başta olmak üzere, Balyoz ve Poyraz Köy davalarının yeni baştan görülmesi için yeşil ışık yakarak, yeni bir anayasa için evlerinde zor tuttuğunu söylediği seçmen kitlesine hep bir ağızdan “Züm tek..-Züm tek..Züm teke tek tek.. Olmadı baştan..1-2-3-4..” sloganını attırma çabası içerisinde..

  Olmaz beyler, olmaz.. Kaçan golün bir daha geri gelmeyeceği gibi; AKP iktidarının bir kez daha geri gelmesi mümkün değildir.. Bu sloganlar, AKP’nin tutunmaya çalıştığı boşuna sloganlardır…

  Halkımız üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen; “ Onuncu Yıl Marşı’nı” “ İzmir Marşını” bu günlerde daha gür bir sesle ve tribünler başta olmak üzere her yerde söylüyor.. Beceremediniz, öldüremediniz Atatürk’ü.. Ve O’nun ışığında boğulacaksınız..

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL