Köşe Yazısı

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA

  Efendim, hatırlar mısınız? Bizler daha ilkokul sıralarındayken öğretmenlerimiz bizlere (ülke bütünlüğünü göstermek amacı ile olsa gerek) “Orda bir köy var uzakta. Gitmesek de gelmesek de o köy bizim köyümüzdür”..

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA

 

Efendim, hatırlar mısınız? Bizler daha ilkokul sıralarındayken öğretmenlerimiz bizlere (ülke bütünlüğünü göstermek amacı ile olsa gerek) “Orda bir köy var uzakta. Gitmesek de gelmesek de o köy bizim köyümüzdür” Şarkısını öğretirlerdi ve bu şarkıyı hep birlikte coşku ile söylerdik!

Efendim, İstanbul Trakya’da yaşayanlar için kapı komşusu ve ülkemizin en büyük ilimizdir. İşte bu nedenle; Trakyalılar ihtiyaçlarını karşılamak veya eğlenmek amacı ve hatta kültürel kazanımlar için günü birlik İstanbul’a gider-gelirlerdi.

Gider- gelirlerdi diyorum çünkü: Son akaryakıt zamlarından sonra Trakyalılar artık İstanbul’a uzaktan bakıyor ve: “Orda bir köy var uzakta. Gitmesek de, gelmesek de; o köy bizim köyümüzdür” şarkısını söyleyerek, geçmiş günlerin hayallerini kuruyorlar.

Şimdi bu yazdıklarımı AKP’li bir Trakyalıya okutsanız zannederim şunu söyler: “İstanbul’un nüfusu büyük. Ekrem İmamoğlu İstanbul’u yönetemiyor ve bu zamları yaptırıyor.” Der mi der. Vallahi de, billahi’de der.

Eh ne diyelim? Görünen o ki; AKP içe kapalı bir toplum istiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL