HESABIM
Üye Ol

Orhan Çakır İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Oldu

Orhan Çakır İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Oldu

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’un yeni Belediye Başkanı oldu. İstanbul’da Belediye Başkanlığının yanı sıra kentle ilgili önemli kararların alınacağı İstanbul Büyükşehir Meclisi’de şekillenmeye başladı. 2014 yılında 310 olan meclis üyesi sayısı bu dönem 312’ye çıkarken, Edirne Keşanlı hemşehrimiz Orhan Çakır’da Millet İttifakının adayı olarak  Kağıthane ilçesinden Büyükşehir...

Haberin Tarihi: 13 Nisan 2019 - Okunma Sayısı:1048 defa okundu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’un yeni Belediye Başkanı oldu.


İstanbul’da Belediye Başkanlığının yanı sıra kentle ilgili önemli kararların alınacağı İstanbul Büyükşehir Meclisi’de şekillenmeye başladı. 2014 yılında 310 olan meclis üyesi sayısı bu dönem 312’ye çıkarken, Edirne Keşanlı hemşehrimiz Orhan Çakır’da Millet İttifakının adayı olarak  Kağıthane ilçesinden Büyükşehir Meclis üyeliğine seçilerek mazbatasını aldı ve yeni dönemde İstanbul’u yönetecek kadronun içerisinde yer aldı.


Partilerde kıran kıran savaşa neden olan belediye meclis üye listelerinin kesinleşmesinin ardından İstanbul da yüzlerce adayın yarıştığı üyelik koltuğuna oturmanın heyecanını yaşayan Meclis üyeleri 5 yıl boyunca görev yapacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Orhan Çakır; Millet İttifakı Adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ederek “ Bu dönem İstanbul’da iktidar biziz. Biz bu dönemde yüzümüzü Anadolu’ya ve Trakya’ya döneceğiz. Edirne’mizdeki, Trakya’daki ve Anadolu’daki Belediyelerimiz ile dayanışma içinde olacağız. Çünkü dayanışma ilkesi sosyal demokrat belediyeciliğin olmazsa olmaz ilkelerinden biridir. Çünkü dayanışma olmadan sürdürülebilir bir toplum yaratılamaz. Dayanışma insanoğlu için hava gibi su gibi zorunlu ilkelerdir. Seçimlerde önemli olan bir yere aday olmak değil, seçimi kazandıktan sonraki süreci de kazanmak ve fark yaratmaktır. Biz diğer tüm sosyal demokrat belediyelerle bu dayanışmayı sağlayarak fark yaratacağız. İstanbullulara hizmetin en iyisini vereceğiz. Bunun yanı sıra da dediğim gibi Trakya ve Anadolu ile de dayanışma içinde olacağız. Edirneli biri olarak Büyükşehir Belediye Meclisinde olmaktan ve bu dayanışmanın Trakya’da daha da gelişmesine katkı sunacak olmaktan oldukça mutluyum” dedi.

Öte yandan Orhan Çakır’ın İstanbul Büyükşehir Meclis üyeliğine seçilmesi de başta baba ocağı Keşan olmak üzere  Edirne’de büyük bir sevinçle karşılandı.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı