HESABIM
Üye Ol

Orhan Çakırlar’dan, Bekir Pakdemirli’ye Soru Önergesi

Orhan Çakırlar’dan, Bekir Pakdemirli’ye Soru Önergesi

İYİ Parti Grupa Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplandırması için Edirne’deki DSİ tarafından yapılan Kemalköy Barajı’nın sulama deposunun faaliyete girmemesi ile ilgili bir soru önergesi verdi. Çakırlar’ın önergesi şöyle;   TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA Aşağıdaki sorularımın Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını...

Haberin Tarihi: 2 Ekim 2019 - Okunma Sayısı:379 defa okundu.

İYİ Parti Grupa Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplandırması için Edirne’deki DSİ tarafından yapılan Kemalköy Barajı’nın sulama deposunun faaliyete girmemesi ile ilgili bir soru önergesi verdi.

Çakırlar’ın önergesi şöyle;

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

Orhan ÇAKIRLAR

                                                                                                                  Edirne Milletvekili

                                                                                                               İYİ Parti Grup Başkanı

Edirne ilinin merkez ilçesine bağlı Kemalköy’de yaklaşık 10 sene önce DSİ tarafından ihalesi yapılıp, yapımına başlanan ve üç sene önce bitirilen sulama deposunun faaliyete girememesi sebebiyle Kemalköy, Budakdoğanca, Karabulut ve Ahi köylerini kapsayan 13.500 hektar arazi sulanamamaktadır.

Bu bağlamda;

  • Bahse konu yaptırılan ihalede toplam işlerin parasal tutarı nedir?
  • Bahse konu sulama deposunun faaliyete girememesinin sebebi nedir?
  • DSİ tarafından Edirne ilinde yaptırılan ihaleler sonucunda faaliyete girmeyen başka sulama deposu veya tarım arazilerinin sulanabilmesi için yaptırılan bir iş var mı ?

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı