Siyaset

Osman Başak Ak Parti’den il genel meclisi aday adaylığını açıkladı

Osman Başak Ak Parti’den il genel meclisi aday adaylığını açıkladı

Öğrencisi olan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a başvuru formunu teslim etti 

ERDOĞAN DEMİR

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi devam eden Edirne İl Genel Meclisi aday adaylığı sürecinde,  AK Parti Keşan İlçe Teşkilatında emekli öğretmen Osman Başak başvuruda bulundu.

Başak’ın aday adaylığı başvurusuna Ak Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, önceki dönem MHP Edirne Milletvekili Cemalattin Uslu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Beğendk Belediye Başkan Aday Adayı Ferhat Gülver, Ak Pati ilçe yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Başak’ın yakınları katıldı.

Başvuru evrakı teslimi öncesinde; önceki dönem MHP Edirne Milletvekili Cemalattin Uslu ve Ak Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç birer konuşma gerçekleştirerek adaylık yolunda Osman Başak’a başarılar dilediler.

Kılınç konuşmasında “Osman hocam beni öğrencilik yıllarımda müdürümdü, bugün kendisine adaylık yolunda başarılar diliyorum “ dedi.

Osman Başak Edirne İl Genel Meclisi Aday Adaylığı başvuru sürecini tamamlamasının ardından gerçekleştirdiği konuşmasında:  ‘’Davası Ak Parti, gönlü Ak Parti, sevdası Ak Parti olan gönlümüze taht kurmuş dostlara selam olsun. Ak Partimize gönül veren kardeşlerimize dostlarımıza arkadaşlarımıza selam olsun.

Millete, vatana hizmet için kollarını sıvamış ve bundan başka aşkı olmayan Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun.

Sayın Ak Parti ilçe başkanım, sevgili yol ve dava arkadaşlarım değerli hanımefendiler ve beyefendiler. Trakya’nın kalbi güzide Keşan’ımızın kadirşinaslığını bereket ve güzelliklerini bu Ak Parti salonuna taşıyan sayın konuklarımız, milletimizin müşterek sesi olan değerli basın mensuplarımız. Sizleri en kalbi duygularımla hasretle muhabbetle selamlıyorum. Hoşgeldiniz. Bugün benim için çok önemli, çok umutlu bir gün ve dönüm noktasıdır. Uzun Yıllar Eğitimde görev aşkı ile çalışıp, bu gün siyasete ilk adımımın atmamın sevincini, coşkusunu, heyecanını yaşıyorum.

İlk günkü heyecanımla ve yıllar içinde kazandığım bilgi kazanım ve tecrübelerimle hizmet etmekten büyük mutluluk ve onur duyacağım. Bende siyasette aktif görev almak amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne Keşan İl Genel Meclisi Aday Adaylığımı açıklıyorum. Allah bu kutlu davada milletimize hizmet etmeyi nasip etsin. İnşaallah. Eğitim hayatımda edindiğim tecrübelerimle yaşadığım Keşan’ımıza hizmet etmek istiyorum. Keşan için tüm gücümle çalışmaya, Keşan’ımızın hizmetkârlığıma talibim.

Ak Partimize katkıda bulunmak amacıyla sürece dâhil oldum. Ak Partinin bu davanın bir neferi olmak için bugünden itibaren yeni bir yola çıkmış bulunmaktayım. Ben bir eğitimci olarak her zaman ülkesine, milletine, Edirne’ye, Keşan’a, Bölgemize hizmet etmeyi, şahlandırmayı kendime bir borç bilirim.

Keşan’ın Bahçeköy’ünde Çiftçiçilik mesleği yapmış olan Rahmetli olan bir babanın beş çocuktan biri olmanın gururuyla, sevinciyle yola çıkıyorum. Edirne’mize, Keşan’ımıza, Beldemizi, Köylerimizi, Bölgemizi Eğitimde en üst seviye taşımak Olmazsa Olmazımızdır. Aşk ve şevketle çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Tek Millet, Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Bayrak ilkeleri ile 2053, 2071 hedeflerine doğru azim gayretle emin adımlarla yürümeye koşmaya devam edeceğiz.31 Mart 2024 Yerel Seçimleri hayırlı olsun. Beraberliğimiz dostluğumuz daim olsun. Îi Genel Meclis üyeliğine aday adayı olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Teveccüh gösteren bütün katılımcılara icabet ettikleri için müteşekkirim. Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal hanımefendiye İl Başkanımız Sayın Belgin İba hanımefendiye, İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Kılınç beyefendiye şükranlarımı sunuyorum.

Yolumuz açık olsun. Allah utandırmasın.

Unutmamak ve unutulmamak dileğiyle.’ İfadelerine yer verdi.

Başak daha sonra başvuru formunu AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a teslim etti.

Kılınç’ta hayırlı olnası dilekleri ile formu alarak Başak’a başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL