HESABIM
Üye Ol

Osman Başak Öğretmenliğe Veda Etti

Osman Başak Öğretmenliğe Veda Etti

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Osman BAŞAK emekliliğe ayrıldı. Öğretmen, yardımcı personel ve öğretmenlerle vedalaşan BAŞAK saat 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 12:00-13:30 arası yapılan coşkulu, gururlu, duygulu ve bir o kadar da hüzünlü bir tören ile, hafif yağmur altında okuluna ve öğrencilerine veda etti. Öğrencilerin Veda, ayrılık ve hüzün dolu şarkılarıyla başlayan...

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı:402 defa okundu.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Osman BAŞAK emekliliğe ayrıldı.

Öğretmen, yardımcı personel ve öğretmenlerle vedalaşan BAŞAK saat 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 12:00-13:30 arası yapılan coşkulu, gururlu, duygulu ve bir o kadar da hüzünlü bir tören ile, hafif yağmur altında okuluna ve öğrencilerine veda etti. Öğrencilerin Veda, ayrılık ve hüzün dolu şarkılarıyla başlayan törende söz alan Osman BAŞAK duygularını dile getirdi.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli Çalışanlarımız ve Sevgili Gençler!

Bugün ayrılıyorum ve mesleki maratonumu noktalıyorum. Bu anlamlı günümde birlikteliğimizin coşkusunu  yaşıyorum. Sevgili gençler ,

 

Okul Müdürlüğümün son öğrencilerisiniz. Her zaman  başarılarınıza sevindim  ve acılarınıza başarısızlıklarınıza üzüldüm. Yeri geldi sizinle  yorulup dinlenme  fırsatını yakaladım. Her birinizin yaşamımda ayrı ayrı yeri oldu .Gülen yüzleriniz ,sınıflardaki ve okulun her bölümündeki varlığınız  ve yüreğimi ısıtan  sımsıcak sevginizle sizi unutmayacağım .Düşümde ve düşüncemde yaşadınız ve yaşayacaksınız .Keşan Mehmet Akif  Ersoy Lisesi olma gururunu  ve heyecanını daima yaşayın  ve sizi sevenlere de  yaşatınız.

Size kısa tavsiyelerde bulunmaktan yine kendimi alamayacağım. Hayatta bir hedefiniz, hayaliniz ve amacınız olsun. Sözünüzde durunuz , ahde vefa gösteriniz. Doğruluk ve dürüstlükten zerrece taviz vermeyiniz. Kibirden gururdan sakınınız . Mütevazı olunuz . Her hususta sabırlı olunuz. Maddi ve Manevi temizliğe  riayet ediniz. Sağlığınıza ve sıhhatinize çok dikkat ediniz. Boş vakitlerinizi hayırlı işlerde değerlendiriniz. Bütün insanları seviniz. Bireyci değil, özgeci olunuz .Görevinizi yaparken arkadaşlarınızı iyi seçiniz. Hoşgörülü ,sabırlı ,sevecen ,onurlu ,çalışkan ve kesinlikle doğru olunuz. Sevginin parayla pulla alınamayacağını biliniz .Ancak paranın alamayacağını sevgiyle alabileceğinizi de unutmayınız . Büyüklerinize her zaman saygılı  davranınız. Özellikle size ödenmez emek veren  anne ,baba ve öğretmenlerinize  inanınız. Onların düşledikleri güzel dünyanızı kurmaya çalışınız .

Okumak ,en büyük zenginliktir. Okumak ,her sorunun çözümünde en iyi ilaçtır.

Tümünüze bol okumalı yılların yanı sıra yaşantınızda mutluluklar  ve başarılar diliyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlik tanrı mesleğidir. Öğretmenlik kutsaldır. Öğretmenlik bir sevdadır.

Çalıştığım sürece sizinle başarıyı , başarısızlığı ,mutluluğu, hüznü, sevinci paylaştığım tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizinle birlikte çalışmaktan büyük  keyif aldım. TECRÜBE  ile donanmayan  AKIL yanılmaya mahkumdur. Anılarla dolu  birlikteliğimiz  sonunda  siz öğretmen arkadaşlarım ve tüm çalışanlardan ayrılırken tatlı bir burukluk  içindeyim.

 

Allahaısmarladık diyor, tümünüze esenlikler ,mutluluklar ,başarılar  diliyorum

Hakkınızı   Helal edin

 

 YUNUS DİYOR Kİ ; BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ,

                                         BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı