Güncel Okuma Sayısı: 27

Oy Yoksa Çataltepe’ye Hizmet de Yok…

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti Edirne İl Teşkilatının ziyaret ettiği Enez’in Çataltepe Mahallesi’nde seçimlerde AK Parti’ye 150 oy çıkması halinde yolların asfaltlanacağı..

Oy Yoksa Çataltepe’ye Hizmet de Yok…

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti Edirne İl Teşkilatının ziyaret ettiği Enez’in Çataltepe Mahallesi’nde seçimlerde AK Parti’ye 150 oy çıkması halinde yolların asfaltlanacağı sözünü verdikleri iddia edildi.

Bu sözün ardından Çataltepe Mahallesi’ne gelen Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ekipleri Çataltepe Mahallesi’ne gelerek burada yol çalışmalarına başladılar.

24 Haziran’da yapılan seçimllerde AK parti’ye Çataltepe Mahallesi’nden 150 oy değil 50 oy çıkınca Köy Hizmetleri ekipleri Çataltepe Mahallesi’ndeki yol çalışmasını toplayarak malzemeleri de geri götürmeye kalkınca Çataltepe Mahalle halkının tepkisi üzerine götürülmeye çalışılan mıcır ve malzemeler yeniden Çataltepe Mahallesi’ndeki çalışma alanına döküldü.

Vatandaşlar mahallelerinden AK Parti’ye istedikleri kadar oy çıkmadığı için başlatılan çalışmaların durdurulmasının yanlış olduğunu belirterek “AK Partili yöneticiler seçim öncesi mahallemizden kendileri için 150 oy istediler ve bunun karşılığında da yollarımızı yapma sözü verdiler. Ama mahallemizden 150 değil 50 oy çıkınca çalışmaları durdurmaya kalktılar. Biz de buna müsaade etmedik” şeklinde konuştular.

CHP Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç ve Enez CHP Belediye Meclis üyesi olan ve Çataltepe de oturan Kamuran Çelik’de ” AK Parti ilçe yönetiminin Enez’in mahallesi olan Çataltepe’ye Köy Hizmetleri ekiplerini göndererek oy karşılığında hizmet yapmaya çalışmaları çok yanlış. Biz Çataltepe’ye gelen hizmete karşı değiliz. Ancak burada AK Paarti’ye 50 oy çıkınca çalışmanın durdurulmak istenmesi de AK Parti’nin siyasi anlayışını çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. Hem de AK Partili bir belediyeye bağlı mahalledeki bu davranışı halkımızın takdirine bırakıyoruz” dediler.

REKLAM

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL