Güncel Okuma Sayısı: 6

Özacar’dan Engelliler Günü mesajı

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle basın açıklaması yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Herkesin öncelikli görevi, engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakları oluşturmak..

Özacar’dan Engelliler Günü mesajı

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle basın açıklaması yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Herkesin öncelikli görevi, engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakları oluşturmak olmalıdır” dedi.

DSC_1268 DSC_1300

“Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, toplumsal bir sorun olarak algılanmalı ve herkes bir engelli adayı olduğunu asla unutmamalı” diyen Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar,  “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

engelliler

 

Engellilerin herkes gibi 365 günü yaşadığı gerçeğinin görmezden gelinerek, O’nların sorunlarının kamuoyunda gündeme sadece bir gün getirilmesini doğru bulmadığını vurgulayan Başkan Özacar, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Özürlü insanların sorunlarına sağlıklı ve kalıcı çözüm üretilmesi el birliği ile yapılacak gayretlerle mümkün olabilir. Onların daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri ve yaşam kalitelerinin arttırılması için, bizlere düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların ve yakınlarının yaşamlarını kolaylaştırmaktır. Engellilerin temel sorunları, çalışma ve sosyal hayatın her alanında yaşanmaktadır.  Sosyal hayata katılmak, diğer bütün insanlar gibi, engelli insanların da temel hakkıdır. Her şeyden önce toplumdaki tüm bireyler,  ‘ne oldum değil, ne olacağım’ diye düşünmelidir. Engellilerin problemlerinin çözümü için tüm kurumlar, toplumun her kesimi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, engellilerin topluma başarılı bir şekilde entegre olmaları için çaba göstermelidir.

Yerel yönetimler, özürlülerin sorunlarıyla doğrudan ilişkilendirilmektedir. Bizler Gelibolu Belediyesi olarak,  muhtelif yerlerde yapılan, devam eden alt ve üst yapı çalışmalarında engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak şekilde düzenlemelere özen gösteriyoruz. Bu uygularımızı yaparken de bütün süreçleri konunun ilgilileriyle paylaşıyoruz. Bundan sonra da engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımız devam edecektir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL