Özacar,”Operasyonun amacını merak ediyoruz”

kesanpostasi

ozacar-operasyonun-amacini-merak-ediyoruz

Çanakkale’nin Gelibolu belediyesine geçtiğimiz hafta yapılan operasyon sonrası alınan 10 kişinin çıkarıldıkları mahkeme tarafından 6’sı serbest kalırken, 4’ü ise tutuklanmıştı.
31 Temmuz 2013 Çarşamba 13:46

 

 Tutukluların avukatlarının yaptıkları itirazları sonuç verince bu 4 kişide tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest kalmıştı.Bu olayın ardından belediye başkanından bir açıklama bekleyen kamuoyunun beklentisi bugün yapılan basın açıklaması ile giderildi.

Belediye başkanı Mustafa Özacar tarafından belediye binası önünde yapılan basın toplantısına vatandaşlar belediyeden önceden kendisine destek için gelen CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülker Gökhan, CHP Çanakkale İl başkanı Hamza Karagöz, Umurbey Belediye Başkanı Vedat Özkan, Bolayır belediye başkanı Cavit Sezer, Kavak Belediye Başkanı Necati Kopça, CHP İlçe Başkanı Yonus Kaya’yı alarak başladı.

Özacar, bir kaç gün önce yaşanan olaylarla ilgili yanlış bilgilenme ve bilgilendirmeyi önlemek için bu basın açıklamayısını uygun gördüklerini belirterek, ” Yaklaşık iki yıldan bu yana açık olan bir soruşturma nedeniyle dokuz çalışanımız 23 Temmuz salı günü sabahı, hiç de uygun olmayan bir şekilde evlerinden alınarak gözaltına alınmışlardır. 24 Temmuz günü gecesi yapılan savcılık soruşturması sonucu altı çalışanımız serbest bırakılmış, üç çalışanımız ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Ne mutlu ki, 29 Temmuz 2013 itibariyle üç arkadaşımızın serbest bırakılması ile özgürlüğü elinden alınmış hiç bir personelimiz kalmadı” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

“Gelibolu Belediyesi’nin başkanından, meclis üyesine, birim amirinden diğer çalışanlarına kadar bu olay gerçekleşinceye kadar, yargı makamlarına defalarca çağrılmış ve her defasında da bu çağrılara seve seve icabet etmiş insanlarız.

Keşke arkadaşlarımız bu şekilde, sabah erken saatlerde çocuklarının ve ailelerinin gözleri önünde evlerinden zorla alınmasalardı; insan onuruna yaraşır şekilde çağrılsalar, O’nlar bu çağrıya seve seve uyarlardı. 

Gelibolu halkının en ufak bir endişesi olmasın. Başımız her zaman dik olacak.. Gerçeği görmek isteyenler; Gelibolu Belediyesi’ni devraldığımız dönemle şu andaki tabloyu karşılaştırsınlar. Bizler, Gelibolu halkının belediyesini şeffaf, dürüst, katılımcı bir anlayışla yönetiyoruz.

Tek amacımız hizmet etmek, bunun için gece gündüz çalışıyor, tüm imkansızlıkları kararlılıkla aşıyoruz.

Yargılama sürecinde gerçeğin aydınlanacağına gönülden inanıyorum. Bizler her zaman adalete inandık ve saygı duyduk. Bir yerde adaletsizlik varsa, onun üzerine adaletle gitmek ve adaleti hakim kılmak zorundayız. Bir hatamız, istemeden bir kusurumuz varsa da bedelini seve seve öderiz. 

Bizler her zorluğun üstesinden geliriz; yeter ki birbirimizi sevelim ve birbirimize güvenelim. Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe olalım. 

Önümüzde yerel seçimler var. Bizler tüm bunlara karşın hep birlikte daha çok çalışacağız. Önümüzdeki dönemde de dürüst, şeffaf, katılımcı, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını egemen kılarak Gelibolu halkına hizmet etmeye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. 

Büyük üzüntüler yaşayan personelime ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; Gelibolu halkına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” aşkanları ile çok sayıda vatandaşta katıldı.

Başkanın toplantısına belediye CHP’li belediye mecjis üyeleri, İl genel meclis üyesi, kadın ve gençlik kolları başkanları da katıldı.

www.gelibolununsesi.com

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Saros Körfezi'nde 100 bin tatilci...

9 Ağustos’ta başlayan Ramazan Bayramı nedeniyle Saros Körfezi’ndeki […]