Güncel Manşet Siyaset

Özcan , “2012 yılı tarihe iz bırakan projelerle geçti.”

Özcan , “2012 yılı tarihe iz bırakan projelerle geçti.”

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 31 Aralık 2012 Pazartesi  günü yaptığı basın toplantısında 2012 yılını değerlendirdi, aynı zamanda 2013 yılındaki hedeflerini ve beklentilerini açıkladı.

 

Özcan, 2012 yılını, Keşan Belediyesi’nin tarihe projelerle iz bıraktığı bir yıl olarak tanımladı. 2012 yılında, büyük Katı Atık Projesi’nin yer tesliminin yapıldığını, ana kolektörlerin imalatına başlandığını, atık su arıtma tesislerinin 2013 yılı sonunda teslim edilecek şekilde Devlet Su İşleri ile çalışmaların tamamlandığını, son olarak ise Trakya’daki belediyeler içerisinde en büyük proje olan “Çok Amaçlı Pazaryeri Projesi”nin ihale süreci tamamlanarak sözleşme imzalandığını dile getiren Mehmet Özcan, “Bu projelerin yanısıra, son olarak 5,5 milyon TL’lik Yağmur Suyu Kanal Projesi onaylanarak kredisi geldi. Böylece 2012 yılındaki projeler ile Keşan’a ortalama 55 milyon TL civarında yatırım gelecek. Bu çok ciddi bir rakam. Bunun kıyaslamasını vatandaşlarıma bırakıyorum. 2012 yılı Keşan Belediyesi için tarihi bir yıl olmuştur.” dedi.

“2013 YILI MALİ AÇIDAN SIKINTILI GEÇECEK”

Özcan, sözlerinin devamında 2013 yılındaki hedeflerini ve beklentileri açıkladı. 2013 yılının seçim öncesi bir yıl olduğuna dikkat çeken Mehmet Özcan, kendilerinin seçim öncesi ve sonrası şeklinde ayrım gözetmediklerini belirterek, şöyle dedi: “2013 yılında çok önemsediğim şehir imar planlarının revizyonunun tamamlanmasını, <Çok Amaçlı Pazaryeri Projesi> sürecinin hızlanmasını, daha önceki yıllardan daha fazla olmak üzere yol yapımı ve parke taşı kaplama işlerinin hızlanmasını hedefliyorum. Fakat 2013 yılının, tüm ülke genelinde mali açıdan biraz sıkıntılı geçeceği kanaatini taşıyorum. Ekonomist değilim, ancak ortak kanaat, piyasalarda sıcak para döngüsünün az olduğu yönünde. Tüm işletmeler gibi Keşan Belediyesi olarak biz de kendimizi 2013 yılının risklerine hazırlamak mecburiyetindeyiz. Umarım ülkemize ve hemşerilerimize 2013 yılı uğurlu gelir ve tüm sorunlarımızdan kurtulmuş oluruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL