Güncel Manşet

Özcan, “Atatürk’ü ölümünün 74.yılında daha çok özlüyor ve minnetle anıyoruz”

Özcan, “Atatürk’ü ölümünün 74.yılında daha çok özlüyor ve minnetle anıyoruz”

                                                                                          

                        

Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr. Mehmet Özcan’ın Atatürk’ün 74.yıldönümü olan 10 Kasım’la ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada Türk Milleti’nin Atatürk’ü ölümünün 74.yılında daha çok özlediğini ve minnetle andığını söyledi.

Özcan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle;

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 74. yılında ulus olarak derin üzüntü içerisindeyiz.

Yaşadığımız her geçen gün ve ülkemizin yaşadığı bu günkü şartlar ; O’nun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima  yaşayacaktır.

Dünya tarihi birçok devlet adamı yetiştirmiştir; her biri  yaşadıkları dönem ile tanınır ve anılırlar. Ancak; bir tek devlet adamı vardır ki; adı yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.  Böyle bir lidere sahip olmakla Türk ulusu olarak duyduğumuz onur hiçbir şey ile kıyaslanamaz.Bugün bizler, Büyük Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflere, yine O’nun azminden, ilke ve devrimlerinden aldığımız güç ile ilerliyoruz. Türk milleti var oldukça bu yolda ilerlememizi ve bizlere göstermiş olduğu hedeflere ulaşmamızı hiçbir güç engelleyemeyecektir.Bu duygu ve düşünceler ile aramızdan ayrılışının 74. yılında Büyük   Atatürk’ü özlem ve rahmetle anıyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL