Özcan, Keşan Hava Kirliliği İle İlgili Açıklama Yaptı…

kesanpostasi
Okuma Sayısı:31

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 29 Kasım 2018 Perşembe günü yaptığı basın açıklaması ile Keşan’ın Hava Kirliliği hakkındaki son durum hakkında açıklamada bulundu.

Saat 12.00’de Özcan’ın makam odasında gerçekleşen toplantıda konuşan Özcan, Keşan’daki hava kirliliğinin 2017’ye göre çok iyi durumda olduğunu belirterek “28 Kasım 2018 tarihinde saat 12.00’de 164.11 değerinde idi. Yani normal ölçüm olan 150’nin üzerinde idi. Ama aynı gün yapılan tüm ölçümlerde bu parametreler 150’nin altında idi. 29 Kasım 2018 Cuma günü yapılan ölçümlerde de bu parametrlerin oldukça düştüğünü gözlemledik. Bu parametreler aşağı yukarı Keşan’da bu ortamda geçecek. Bu raporları incelerseniz hava kirliliğinde çok  ciddi bir düşüş yaşandığı gözlemlenmektedir. Sadece 28 Kasım Perşembe günü 164 değeri olduğunu göreceksiniz. Geçen yıl bu aylarda en iyi seviyemiz 500-550 idi. Böyle düşündüğünüzde hava kirliliğinin büyük oranda azalmış olduğu çok açık ve nettir. Doğalgazın gelmiş olmasının hava kirliliğinin azalmasına sebep olan etkenlerden biri olduğu çok açık ve net olarak ortadadır. Herkes belgesiz ve bilgisi olmadan konuşmasın.

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da Keşan’da kullanılması gereken kalorideki kömür değil de düşük kalorili kömür dağıtması da mutlaka engellenmelidir. Geçen yıl 6 bin tok kömür dağıtıldı. 23 bin doğal gaz abonesi olacak Keşan’da şu anda 11bin doğal gaz abonesi oldu. Bu kadar abone ile geçen yılki rakamlar bayağı geriledi. 2016 ve 2017 de yeri geldi 3 bin seviyelerini görmüştük.

Kömür denetimlerimize de yine devam ediyoruz. Keşan doğalgaza çok çabuk uyum sağladı. Bir çok çevre ilde 5-6 yıl önce doğalgaza geçilmesine rağmen abone sayısı % 40’ları falan buluyor. Biz de ise yaklaşık 1 yılda % 50 aboneye ulaştık. Bu da Keşanlıların çevreye gösterdiği duyarlılığı ortaya koyuyor. “ şeklinde konuştu.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

REKLAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Boyalık, belediye başkan aday adaylığı için ilçe başkanlığından istifa etti..!!

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı görevini yaklaşık 3 […]