Güncel

Özcan, Öğretmenler Günü’nü Kutladı…

Özcan, Öğretmenler Günü’nü Kutladı…

BAŞKAN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

 

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı ve öğretmenlerin insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlar olarak niteledi.

baskan-fotoGazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını, hiçbir ücret ya da bedelin öğretmenlik görevini icra etmenin; ailesine, milletine, devletine ve ülkesine faydalı bireyler yetiştirmenin karşılığı olamayacağını dile getiren Özcan; “Milletimizi aydınlık geleceğe ulaştıran çocuklarımızı yetiştirenler öğretmenlerimizdir. Geçmişte olduğu gibi bugün de öğretmenlerimiz yurdun en ücra köşelerinde fedakarca çalışmakta, zaman zaman güçlüklerle mücadele etmekte, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadır. Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.” dedi.

Türkiye’nin yapılanmasında en önemli görevi öğretmenlerin üstlendiğini vurgulayan Başkan Özcan, şunları kaydetti: “Ülkelerin gelişmişliğinin temelinde eğitime ve eğitimcilere verilen önem vardır. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin ana rol oynadığına şüphe yoktur. Öğretmenlerimiz hepimizin geleceğini şekillendirmede ana unsurdur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün <Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.> özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal ve bireysel anlamda bütün önem ve özeni hak etmektedir. Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, bu vesile ile başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL