Güncel Manşet Okuma Sayısı: 8

Özcan, “Pazaryeri Projemiz ikna edici bir projedir”

(Videolu Haber)- Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü KTSO Kongresi için gittiği KTSO Binası’nın balkonundan eşi Şengül Özcan’a Pazaryeri Projesini gösterip bilgi verdikten sonra yaptığı açıklamada..

Özcan, “Pazaryeri Projemiz ikna edici bir projedir”

(Videolu Haber)-

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü KTSO Kongresi için gittiği KTSO Binası’nın balkonundan eşi Şengül Özcan’a Pazaryeri Projesini gösterip bilgi verdikten sonra yaptığı açıklamada Proje ile ilgili yeni bilgiler verdi.

IMG_6750 IMG_6749

Özcan açıklamasında şunları söyledi. “Biz neyi yaptığımızı biliyoruz.Trakya’da  Belediye eli ile yapılan en büyük proje.Bu projede bir takım sancıların çıkacağını bilyordcum. Ona göre tedbirlerimizi aldık.Bakın o kadar yumşak bir geçiş yaptık ki haftanın 6 günü kepenk kaldıran esnafımızın hiçbirini mağdur etmeden yeni yerlerine geçti. Buradan kaldıurdığımız Cumartesi esnafını sokak aralarına koyduk. Ondan sonra da baktı vatandaş cumartesi pazarı sokak aralarında o kadar güzel nezih bir ortama kavuştu ki buradan sokak aralarına naklettiğimiz esnaf da memnun.Bu arada 3.bir olay gündeme geldi. Semt Pazarları. Evelsi haftadan itibaren semt pazaarlarını da hayata geçirdik ve ilk uygulamalarda bile 1.2. haftasında vatandaş özellikle çok memnun.Buradan giden esnafımız da çok memnun.Olmayan ticari güç yaratıldı. Bunun yanında pazaryerine uzak kalan vatandaşlarımız marketlerden yapıyordu alışverişi. Biz şimdi bu uzaklığı bitirip pazaryerini vatandaşımızın ayağına getirdik.Projemiz hızla devam etmekte ve benim gurula söylediğim çok amaçlı pazaryeri propjesi ama bu esnaf avm’yi yükseltiyoruz. Bu proje Keşan’ın imar yenilenmesinde bir milat olacaktır.Buradaki yeni yapılanma merkezde kalmış eski yapılanmaların da yeniden düzenlenmesi daha modern bir şehir görüntüsüne kavuşmamız için bir başlangıç olacaktır. Tüm bazı şeyleri insanlara somut olarak göstermeden,  bak işte bu yapıldı bu da böyle olacak deyip bu işler böyle olabiliyormuş demeden kitleyi arkanızdan getiremiyorsunuz. Bu bir ikna edici projedir.Bu bir Keşan’ın öehresine yön verecek bir proejedir.Bunu başlattığımız için de mutluyuz. İnşallah bittiğini de görürüz.Keşan’a kazandırdığımız için çok mutluyum.”

 

Özcan’ın konuyla ilgili açıklamasının görüntülerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL