Manşet Siyaset

Özdöl, “Haksız tutuklulukları devam edenlerin yanında olduk”

Özdöl, “Haksız tutuklulukları devam edenlerin yanında olduk”

“Haksız tutuklulukları devam edenlere destek olduk”

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Av. Teoman Özdöl, parti örgütlerinin 13 Aralık 2012 Perşembe günü Silivri’de haksız tutukluluklara karşı durduğunu, ancak yargılananların yakınları ve destekçilerinin de aynı hukuksuzluktan payını aldığını söyledi

Özdöl, savcının esas hakkında mütalaasının okunması beklenen, ancak savcının mütalaada bulunmadığı“Ergenekon Davası”nın 270’inci duruşması için Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu önünde yapılan eylemi değerlendirerek , şunları söyledi:

 

“Edirne CHP İl Örgütü olarak, haksız tutuklulukları devam eden CHP’li milletvekillerine destek olmak için Silivri’deydik.

Parti Genel Merkezi’nin merkezi bir eylemliliği çerçevesinde, CHP Edirne İl Örgütü olarak organize ettiğimiz, Silivri’ye Özgürlük Konvoyu oluşumuyla, İlçe Örgütlerimizin de katılımı ve halkın da iştiraki ile tutuklu CHP Milletvekillerine destek olmak için Silivri’deydik.

AKP iktidarının nasıl hukuksuz, adaletsiz bir demokrasi anlayışı sergilediğine bir kez daha şahit olduk.

Hukuk ve adalet kavramları ile bağdaşmayan bir anlayışla, cezaevlerinde tuttukları CHP Milletvekilleri ve diğer yargılananların yakınları, destekçileri aynı hukuksuzluktan kendi paylarına düşeni aldı.

AKP iktidarı haksız tutuklulukları devam eden CHP Milletvekilleri ve diğer yargılananlara destek olmak üzere Silivri’de toplanmış olanlara, hukuksuzluk ve adaletsizliğe karşı duran yüzbinlere karşı, kolluk kuvvetleriyle yine aynı hukuksuzlukla, aynı acımasızlıkla  saldırdı.

Ancak, CHP’liler ve diğer tutuklu yakınları, yüzbinler olarak, bu hukuksuzluğa karşı direneceklerini ve Türkiye’yi AKP’nin hukuksuz düzenine teslim etmeyeceklerini bir kez daha haykırdı.

Bizler de CHP Edirne İl Örgütü olarak, bu haykırışta bir ses olduk.

CHP’li Milletvekillerimize ve diğer haksız tutuklulukları devam edenlere destek olduk.

Edirne’den oluşturduğumuz Silivri’ye Özgürlük Konvoyu ile Silivri zindanlarında haksız tutuklulukları devam eden yargılananlara bir ses olduk. Onların yalnız olmadığını tüm dünyaya gösterdik.

CHP Edirne İl Örgütü,Türkiye’nin neresinde olursa olsun, CHP’lilere ve halkımıza yapılan her türlü hukuksuzluğa karşı durmaya, halkın sesi ve nefesi olmaya devam edecektir.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL