HESABIM
Üye Ol

ÖZEL KEŞAN HASTANESİ, YENİ TOMOGRAFİ CİHAZIYLA HİZMET SUNUYOR

ÖZEL KEŞAN HASTANESİ, YENİ TOMOGRAFİ CİHAZIYLA HİZMET SUNUYOR

Çekilen tomografilerde yeni cihaz sayesinde daha yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sağlanırken hastanın düşük dozda radyasyonla işlemi tamamlanabiliyor. TOMOGRAFİ : Röntgen ışınları adı verilen X ışınlarıyla vücudu çok ince dilimler ve kesitlerle inceleyen tekniğe bilgisayarlı tomografi adı verilmektedir. Bu anlamda vücut içindeki organlarda oluşan hastalıkları tanımada yardımcı olmaktadır. Sadece bir nefes tutma süresinde tüm vücut bu...

Haberin Tarihi: 14 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:1254 defa okundu.

Çekilen tomografilerde yeni cihaz sayesinde daha yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sağlanırken hastanın düşük dozda radyasyonla işlemi tamamlanabiliyor.

TOMOGRAFİ : Röntgen ışınları adı verilen X ışınlarıyla vücudu çok ince dilimler ve kesitlerle inceleyen tekniğe bilgisayarlı tomografi adı verilmektedir. Bu anlamda vücut içindeki organlarda oluşan hastalıkları tanımada yardımcı olmaktadır. Sadece bir nefes tutma süresinde tüm vücut bu cihazlarla dilimler halinde görüntülenir. Aralıksız alınan kesitler ise bilgisayarda işlenir ve daha iyi bir şekilde anlaşılması sağlanır. İnceleme sırasında ağrı ya da acı hissi oluşturacak bir uygulama yoktur.

YENİ TOMOGRAFİ CİHAZIMIZIN ÖZELLİKLERİ

  • Çok kesitli detektör-Geniş algılama alanıyla düşük dozlarda yüksek kalitede görüntülerin kazanılmasına olanak sağlar. Böylece hastamız daha az radyasyon almış olur. –  AIDR 3D  %75’e varan otomatik radyasyon dozu azaltım teknolojisi ( Çekim sırasında hasta %75 daha az radyasyon alıyor )
  • Her taramada aynı anda 16 kesit için veri elde edilir.30cm den büyük bölge 10 sn den daha kısa süre içinde taranabilir. Böylece hastanın sıkıntısı daha kısa sürer ve verimlilik artar.
  • Yüksek görüntü kalitesi
  • Üstün kullanma kolaylığı,Son teknoloji yazılım ve donanım
  • Saniyede 15 görüntülük yenileme hızı
  • Boost 3D ve Exposure 3D (üç boyutlu görüntüleme)teknolojileriyle çok daha detaylı görüntüleme

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı