Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 750

Özel Keşan Hastanesinde Antikor Testi  Yapılıyor

  Covid-19 için geliştirilen antikor testleri, öncelikle enfekte olmuş  hastalığı geçirmiş ya da geçirmekte olan  hastaların kanlarında mevcut virüse karşı oluşan antikorların tespit edilmesi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte enfekte olmuş ancak..

Özel Keşan Hastanesinde Antikor Testi  Yapılıyor

  Covid-19 için geliştirilen antikor testleri, öncelikle enfekte olmuş  hastalığı geçirmiş ya da geçirmekte olan  hastaların kanlarında mevcut virüse karşı oluşan antikorların tespit edilmesi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte enfekte olmuş ancak semptom göstermemiş kişilerin belirlenmesi için de antikor testlerine başvurulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan rakamlar, özellikle belirtili seyreden hastalar için yapılan PCR testlerine ait sayılardır. Belirtisiz geçiren kişilere PCR testi yapılmamaktadır. Hastalığı belirtisiz geçirenler, belirtili geçirenlerden daha fazladır.  Hastalığı belirtisiz geçirenler, daha çok gençler, kadınlar ve kalp, diyabet, hipertansiyon gibi altta yatan kronik bir hastalığı olmayan kişilerdir. Bu kişiler, kendileri Covid-19’u hafif olarak geçirseler dahi başkalarına bulaştırma riski taşıdıklarından önemli hale gelmektedir. Bu doğrultuda, hem gerçek sayıların tespit edilmesi hem de toplumların kazandığı bağışıklık seviyesinin değerlendirilmesi açısından antikor testleri önem taşımaktadır.

  Yapılan bu testler yurtdışı çıkışları için geçerli değildir. Sadece kişiyi bilgilendirme amaçlıdır.

Özel Keşan Hastanesi’nde yaptırabileceğiniz antikor testlerinde aynı günde kısa sürede sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL