TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Çevre Siyaset Okuma Sayısı: 203

Özgür Özel, “10 Haziran’da Saros TBMM’de konuşulacak”

Şafak ÇEKVER Edirne / UHA 4 Haziran 2021 Cuma günü Edirne’ye gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İl binasında düzenlenen basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel bir gazetecenin..

Şafak ÇEKVER

Edirne / UHA

4 Haziran 2021 Cuma günü Edirne’ye gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İl binasında düzenlenen basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel bir gazetecenin Saros Sazlıdere FSRU Limanı ile ilgili sorduğu soruya verdiği cevapta Saros Körfezi’nin sorunlarının çözümü  için CHP olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirterek şunları söyledi.

“Bu konu önümüzdeki hafta CHP olarak bu konuda gündem oluşturmak istiyoruz. Dün de parti olarak üst katılımla bölgede bir toplantı oldu. Bunu siz de biliyrosunuz ve ifade ettiniz. Öümüzdeki hafta bu konuda meclis araştırma önergemiz var. 10 Haziran Perşembe günü CHP Grubu Meclise şunu diyecek. Meclisin grup önerimiz olarak her işi bırakalım ve Edirne’nin Saros ile ilgili sorunu için mecliste araştırma komisyonu kurulması için görüşmeyi yapalım, oylamayı yapalım.Bu konuda komisyonu kuralım her partiden milletvekili Edirne’ye gelsin konuyla ilgili çalışalım diyeceğiz. Bizim konuşmacımız Sayın Okan Gaytancıoğlu olacak. Merakımızda AK Pari Edirne Milletvekili kürsüye çıkacak mı? Ne söyleyecek? İnince kendisi ve grubu ne oy kullanacak? MHP ne oy kullanacak? AK Parti ne oy kullanacak?

Edirne’yi seviyoruz, çevreyi seviyoruz, doğayı çeviyoruz, sözle olmaz. Milletvekilleri konuşurlar tamam resmi olarak da oyları ile konuşurlar. Sen efendim ben Edirne’yi seviyorum, doğayı seviyorum, Saros’u seviyorum, oy verirken araştırmayalım. O zaman senin samimiyetini Edirneliler sorgular. Haftaya Perşembe yüce mecliste Edirne için kantar kuruluyor. Bir tarafa Edirne’nin tarafında olanlar çıkacak, bir tarafına Edirne’nin karşısında olanlar çıkacak. Şimdiden görelim bakalım Edirnelilere söylüyoruz. Perşembe gününden sonra niye böyle yaptın vekilim dememek için şimdiden AK Parti milletvekillerini arayın. Deyin ki Edirne’nin yanında oy kullanın kardeşim. Biz kantara Edirne’nin yanında çıkacağız. Karşımıza kimler çıkacak onu hep birlikte göreceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL