TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Ekonomi Haberleri Güncel Manşet Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 101

Özkan: “Esnafın mağduriyetini giderecek tedbirler alınmalı”

Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Salih Özkan, yaptığı açıklamada; esnafın zor günlerden geçtiğini belirterek, “Esnafın ayakta kalabilmesi için yeni ekonomik tedbir paketleri açıklanmalı.” dedi. “Gerekli tedbirler alınmazsa, esnafımızın vah haline!” Corona..

Özkan: “Esnafın mağduriyetini giderecek tedbirler alınmalı”

Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Salih Özkan, yaptığı açıklamada; esnafın zor günlerden geçtiğini belirterek, “Esnafın ayakta kalabilmesi için yeni ekonomik tedbir paketleri açıklanmalı.” dedi.

“Gerekli tedbirler alınmazsa, esnafımızın vah haline!”

Corona virüsü tedbirleri çerçevesinde, Türkiye genelinde faaliyet gösteren berberler, kuaförler ve güzellik uzmanlarının cumartesi günü itibariyle geçici olarak kapatıldığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Özkan, şunları söyledi: “Bu olay, ülke genelindeki birçok sektör gibi bizim sektörümüzü de olumsuz yönde etkiledi. Esnafın ekonomisi anlamında çok büyük sıkıntılar yaşanacaktır. Sağlık her şeyden önce geliyor ama devletimizin de, esnafın mağduriyetini giderecek tedbirler alması gerekiyor. Eğer gerekli tedbirler alınmazsa, esnafımızın vah haline! Esnafımız, borçlarını ödeyemez hale gelir.”

“Esnafın ayakta kalabilmesi için yeni ekonomik tedbir paketleri açıklanmalı”

Salih Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntı varken, corona virüsü nedeniyle, işyerlerinin kapanmasıyla birçok esnaf evine ekmek götüremeyecek duruma geldi. Kazanamayan esnafın, borcunu ödemesi zor. Bundan ötürü de, devletimizin esnafın borçlarını uzun bir süre ertelemesini istiyoruz. Ayrıca, esnafın ayakta kalabilmesi için yeni ekonomik tedbir paketlerinin açıklanmasını bekliyoruz. Esnafa sıfır faizli kredi verilmesini istiyoruz. Aksi takdirde esnafın ayakta kalması imkansız hale gelir. Devletimizin esnafın sesini duymasını bekliyoruz.”

“Kötü günlerin sona ermesini bekliyoruz”

Özkan sözlerini şöyle tamamladı: “Corona virüsü tehdidi devam ettiği sürece işlerimiz sıkıntılı şekilde devam edecektir. İşyerlerinin ne zamana kadar kapalı olduğunu bilmiyoruz. Biran önce bu kötü günlerin sona ermesini bekliyoruz.”

(Haber: Deniz ÇİL-Gündem Saros)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL