Köşe Yazısı

ÖZLEMLER BÜYÜTÜYORUM ESKİ ZAMANLARA

Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com   Ah ah ah çok özledik ama aması var.. Bu aralar sanal alemde en çok duyduğum sözlerden birisi eskiyi çok özlüyoruz diyor neredeyse herkes sobalı..

ÖZLEMLER BÜYÜTÜYORUM ESKİ ZAMANLARA

Şimal Yıldızı

Recebiye ÇATAKSEZER

rcataksezer@kesanpostasi.com

 

Ah ah ah çok özledik ama aması var.. Bu aralar sanal alemde en çok duyduğum sözlerden birisi eskiyi çok özlüyoruz diyor neredeyse herkes sobalı evleri, eski divanları, sedirleri, yer sofralarını, sürekli paylaşıp duruyorlar ha tabi buna bende dahilim çok severim küf kokulu yastıkları , yorganları çıtır çıtır yanan sobanın üstünde o muhteşem sesiyle kaynayan eski mavi çinko çaydanlıkta kaynayan çayın mis gibi kokusunu sobanın arkasındaki minderde kedi gibi kıvrılıp uyumayı radyolarda çalan yurttan sesler korosundan türküler dinlemeyi ah ah neydi o güzelim günler sanıırm yaşlanmaya başlıyorum eskileri çok özlediğime göre durum vahim yani .

 

Çok özledik çok ama neden yine aynı şeyleri yaşayamıyoruz dur durak bilmeyen ihtiraslarımız la yaşıyoruz eskiden bizim evde altı tane porselen tabak vardı , üç beşte tas ,bir kaç tencere tava her neyse hiç kimse aç değildi çok şükür . ya şimdi hanımlara sorun bakalım evde kaç tabak var pardon kaç takım yemek takımınız var diye ? Her gün bir yenilik ve bize onu almak zorunluluğu hissettiren reklamlar aaaaaaa almadan olurb mu? çağ dışı kalırız mazallah her yıl yenilenmeli neredeyse tüm eşyalar o kadar eskiyi özlüyoruz da niye anılarımıza sadık kalıp vazgeçmiyoruz sürekli yeni bir şeyler alma tutkumuzdan yada onu bırakalım köylerimizi çok özlüyoruz sak niye dönmeyi düşünmüyoruz.

Keşke bir gün her şeyi olduğu gibi bırakıp dönebilsek köylerimize televizyonu, interneti, buzdolabını, kıyafetlerimizi eskiden olduğu gibi 2 kat yatak yorgan çok lazım olan birkaç kıyafet her şeyi ama her şeyi bırakabilirmiyiz ne dersiniz ?

Ne güzel olurdu aslında ne kredi borcu ne de kredi kartı borcu, ne kira ne fatura ah ah keşke ama keşke dönebilsek o güzel insanların yaşadığı zamana ben yaşlanıyorum çünkü eskiyi özlüyorum ya siz?

Sevgiyle kalın… 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL