HESABIM
Üye Ol

Öztrak’tan 10 Kasım Açıklaması…

Öztrak’tan 10 Kasım Açıklaması…

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN 10 KASIM ATATÜRK’ÜN VEFATININ YIL DÖNÜMÜ MESAJI:    Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 80 yıl geçti. Geçen zamana rağmen, Cumhuriyetimizin kurucu değerleri, Atatürk ilke ve devrimleri hala yolumuzu aydınlatmaktadır. Milletimizin Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı verdiği mücadele, dünyada mazlum ulusların...

Haberin Tarihi: 10 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:163 defa okundu.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN 10 KASIM ATATÜRK’ÜN VEFATININ YIL DÖNÜMÜ MESAJI:

 

 Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 80 yıl geçti. Geçen zamana rağmen, Cumhuriyetimizin kurucu değerleri, Atatürk ilke ve devrimleri hala yolumuzu aydınlatmaktadır.

Milletimizin Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı verdiği mücadele, dünyada mazlum ulusların özgürlük mücadelelerine de yol gösterici olmuştur. Bu anlamda Kurtuluş Savaşımız, sadece ülkemizin tarihinde değil, dünya tarihinde de önemli bir dönüm noktasıdır. Bununla birlikte milletimizin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği mücadele, cephede verilen savaşla sınırlı kalmamış; Kurtuluş Savaşı’nın ardından yeni bir aşamaya geçerek uygarlık yolunda cehalete, ekonomik ve kültürel bağımlılığa karşı mücadeleye dönüşmüştür. İşte bizler hem bu onurlu mirasın hem de bu mirasın verdiği sorumluluğun sahipleriyiz.

Bugün, kuruluşundan itibaren hedefini çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak olarak koyan Türkiye Cumhuriyeti, mevcut tek adam iktidarının yanlış politikalarıyla medeni dünyanın gittiği yoldan ayrılmaktadır. Dahası, Atamızın ifadesiyle “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halk” olan Türk milleti bile tartışmaya açılmaya çalışılmakta, Andımız siyasetin malzemesi haline getirilmek istenmektedir. Tüm bu şartlar altında dahi bizler, Atamızın mirasına sahip çıkacağız, Cumhuriyeti yaşatma ve ülkemizi daha ileriye götürme mücadelesini sürdüreceğiz. Çünkü biliyoruz ki dün olduğu gibi bugün de ülkemizi aydınlık yarınlara götürecek yol, ülkemizin kurucu değerlerinden, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılıktan geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümünde Atamızı, silah arkadaşlarını ve bu ülke için canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Faik ÖZTRAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü

Tekirdağ Milletvekili

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı