TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Sağlık Haberleri
 • Okuma Sayısı: 372

 • ÖZTÜRK “26 EKİM HASTA HAKLARI GÜNÜ”NÜ KUTLADI

  Özel Keşan Hastanesi Hasta Hakları Sorumlusu Çiğdem Çeliktuğ Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak, 26 Ekim Hasta Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; Bir sağlık kuruluşuna sağlık hizmeti..

  ÖZTÜRK “26 EKİM HASTA HAKLARI GÜNÜ”NÜ KUTLADI

  Özel Keşan Hastanesi Hasta Hakları Sorumlusu Çiğdem Çeliktuğ Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak, 26 Ekim Hasta Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

  Açıklama şöyle;

  Bir sağlık kuruluşuna sağlık hizmeti almak için başvuran herkesin, hizmetten genel olarak faydalanma, eşitlik ilkesi içinde hizmete ulaşma, bilgilendirme, kuruluşunu seçme ve değiştirme, bilgi isteme, mahremiyet özeni, tedaviyi reddetme ve durdurma, sağlık hizmetini güvenli bir ortamda alma, dini vecibelerini yerine getirebilme ve saygınlık görme hakları vardır.  Zaten birimimizde de, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve şikâyetleri her daim değerlendirilmektedir. Hastaların şikayeti, memnuniyeti görüş ve önerisi ya da teşekkür etmek istediği personel olması durumunda, sağlık hizmeti aldığı hastanelerdeki ‘Hasta Hakları Birimi’ne başvurmaları gerekiyor.

  Hastanın, haklarını koruma sürecinde  bize rahatça ulaşmalarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler sürdürmekteyiz.
  Faaliyetlerimizi sürdürürken, hasta yakınları, hastalar anketlerden, mesajlardan, telefon görüşmelerinden ve maillerden bize ulaşabiliyorlar. Bizlere ulaşıp rahatça görüşlerini aldıktan sonra çözüm sürecine gidiyoruz. Hasta iletişim birimi bizim için önem arz ediyor. Hem hastane hem de sağlık sektörü olarak kendimizi daha iyi bir yere taşıyabilmek adına hastalarımızın görüşleri bizim için önemlidir.

  26 Ekim Hasta Hakları Günümüzü Kutluyorum.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL