TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.553
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.192
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.302
Ekonomi Haberleri

Parkomat alacakları yasal yollar ile tahsil edilecek

Keşan Kent Hizmetleri Şirketi Müdürü Serdar Derya, 16 Eylül 2021 Perşembe günü yaptığı açıklamada, geçmişe dönük parkomat alacaklarında yasal yollar ile tahsil yoluna gidileceğini kaydetti. Derya, 07 Ağustos 2020 tarihinden..

Parkomat alacakları yasal yollar ile tahsil edilecek

Keşan Kent Hizmetleri Şirketi Müdürü Serdar Derya, 16 Eylül 2021 Perşembe günü yaptığı açıklamada, geçmişe dönük parkomat alacaklarında yasal yollar ile tahsil yoluna gidileceğini kaydetti.

Derya, 07 Ağustos 2020 tarihinden bu yana parkotmat uygulamasının sürdüğünü dile getirerek, 1000 araçlık otopark alanından sorumlu olduklarını söyledi.

Uygulamanın başladığı günden bu yana ödeme yapmayan vatandaşların bulunduğunu belirten Serdar Derya, “Şirket olarak yaklaşık 500 bin TL alacağımız var. Bu rakam çok büyük. Borcu olan vatandaşlarımız ödemelerini sahadaki personelimize de yapabilir. Uygulamanın başladığı günden bu yana pandemi nedeniyle ödemelerin yapılması konusunda bir adım atmadık. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemeleri için ay sonuna kadar borçlarını ödemelerini bekliyoruz.”

Parkomat uygulamasının trafiğe de olumlu katkı sağladığını ifade eden Derya, “Ana caddelerde oluşan yoğun araç trafiği sonucu meydana gelen otopark sorununun çözülmesine önemli ölçüde fayda sağladı. Uygulama ile birlikte hatalı parkların önüne geçmiş durumdayız. Ayrıca minibüs duraklarına yapılan araç parkları konusunda da olumlu gelişmeler oldu.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL