Manşet Siyaset

Paşayiğit Özcan’ı bağrına bastı

Paşayiğit Özcan’ı bağrına bastı

Özcan’dan Paşayiğitliler’e su ve hayvancılık ve İMAR müjdeleri

CHP Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, yerel seçim kapsamında mahalle gezilerine 20 Mart 2014 Perşembe akşamı, yaptıkları referandum sonrası verdikleri ortak kararla Keşan’ın mahallesi olmayı tercih eden Paşayiğit ile devam etti.

paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (1) paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (2)

CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, CHP Keşan Belediye Meclisi adayları ile İl Genel Meclisi adaylarının katıldığı Paşayiğit Mahalle gezisi kapsamında Özcan ve beraberindekiler, saat 20.00 sıralarında Eski İtfaiye Binası önünden yüzlerce aracın katıldığı büyük ve coşkulu bir konvoyla hareket etti.

paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (3) paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (4)

Paşayiğit girişinde duran konvoyu CHP Belediye Meclisi adaylarından olan ve aynı zamanda Paşayiğitli olan İbrahim Gül ve çok sayıda vatandaş karşıladı ve sevgi gösterisinde bulundular.

IMG_6843 - Kopya IMG_6846 - Kopya

Özcan ve CHP’li heyet, Paşayiğit’te havai fişekler, konfetiler ve meşaleler ile karşılandı. Oluşturulan kortejle Paşayiğit Belediyesi’nin önüne gelen Özcan ve beraberindekiler burada halkı selamladı.

                KOYUNCU: 30 Mart’ta AKP’ye Paşayiğit halkı gereken cevabı verecek

Mahalle gezisinin ilk konuşmasını CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu yaptı.

IMG_6875 - Kopya IMG_6858 - Kopya

Paşayiğit’in mahalle gezisine kadar böyle coşkulu bir gece geçirmediğini, bu coşkunun CHP sayesinde gerçekleştiğine vurgu yapan Koyuncu şunları söyledi: “Sizlere gösterdiğiniz coşku nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Paşayiğit’i 10 yıldan bu yana AKP yönetiyordu. Ancak ne su, ne kanalizasyon ne yolunu yapamadılar, yapamazlar da. Burada rant olsa yaparlardı. Onlar sadece yürütmesini biliyorlar. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş soygun ve talan bu iktidar zamanında yaşadık. Sadece cebimizdekileri değil andımızı, TC ibaresini çaldılar. Teröristleri utanmadan otobüs üzerinde gezdiriler. 30 Mart’ta AKP’ye Paşayiğit halkı gereken cevabı verecek. Sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

                ÖZCAN: Alnımız açık ve başımız Allah’a şükür çok dik   

Koyuncu‘nun ardından CHP Keşan Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan konuştu.

IMG_6888 - Kopya paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (7)

Paşayiğit’in kendisini ve CHP’yi, Keşan’ın da Paşayiğit’i bağrına bastığına vurgu yapan Özcan, şöyle konuştu: “Gösterdiğiniz coşku, sıcak karşılama için çok teşekkürler. Bu coşkunuz karşısında çalışmayanın Allah belasını versin. 10 yıllık belediyecilik tecrübemizle bir dönem için karşınıza çıktık. Alnımız açık ve başımız Allah’a şükür çok dik. İnsanımızı, milletimizi ve ülkemizi sevdikten sonra yapılmayacak hiçbir şey yok. Ankara’da bizi hep sevdiler ama hep soydular. Böyle olursak millet ve devlet olarak var olamayız. Sizden oy vermenizi istediler ve hizmet getireceklerini söylediler ama yapmadılar.”

                PAŞAYİĞİTLİLER’E MÜJDELER…

Paşayiğit’e Keşan şebekesinin dışında su getireceğinin sözünü veren Mehmet Özcan, Paşayiğitliler’e şu müjdeli konuşmayı yaptı: “Paşayiğit’e ayrı tarife üzerinden su vereceğiz. Aynı sözü İzzetiye’de de verdim. Çünkü Keşan’a su biri 25 diğeri 27 kilometre uzaktan elektrik pompalarıyla geliyor. Bu nedenle su Keşan’da pahalı. Paşayiğit’te suyun m3’ü 3,5 TL. Keşan’da suyun m3’ü 10 tona kadar 2,5 TL. Paşayiğit’e yakın yöreden su getireceğim ve emin olun bırakın 3,5 TL’yi Keşan’da 2,5 TL’nin yarı fiyatına olacak. Keşan’daki gibi buraya da arıtma tesisleri yapacağız. Ara sokaklarınızı iyileştireceğim. Paşayiğit için yapılmış imar planlarını yeniden gözden geçireceğim ve haksızlıkları çözeceğiz. İzzetiye’de de imar planları yeniden gözden geçirilecek. Bu işi yaparken de sizlere danışacağım. Bu işi beraber görüşerek yapacağız. Kimseye partili olduğu için rant sağlamayacağım. Bize oy vermedi diye kimse zarar görecek diye de düşünmesin. Hakkaniyetli idarecilik yapacağız. Herkesin hak ve hukunu korumak mecburiyetindeyiz. Keşan’a bağlanma kararı aldığınızda kapanan bir belde olduğunuz için hiç tereddüt etmedim. Meclis üyelerime bile sormadan Paşayiğit’in Keşan’a bağlanmasını kabul ederiz dedim ve ettik de. Paşayiğit Beldesi’nin yaklaşık 732 bin TL’lik borcunu da seve seve kabul ettik. Bu borcu biz ödeyeceğiz. Buradaki belediye çalışan kişiler sizin kardeşlerinizdir. Artık bizim de kardeşlerimiz. Onları da bünyemize kabul ettik.”

                İBRAHİM GÜL PAŞAYİĞİT’TEKİ GÖZ VE KULAĞIMIZ OLACAK

paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (9)

Özcan daha sonra yanına Meclis Üyesi Adayı İbrahim Gül‘ü aldı ve şu konuşmayı yaptı: “Meclis listemize sizin içinizden çıkan birini aldık. Tecrübeli bir arkadaşımız olan İbrahim Gül’ü herkes bize önerdi. Bu arkadaşımız bizim Paşayiğit’teki göz ve kulağımız olacak. O’nu belediye meclisinde görmek bizim için onur ve gurur. Sizler adına da gurur duyuyorum. Keşan’da hedefimiz 22 binin üzerinde oy almak. 16+3  belediye meclis üyesi. İl Genel Meclisi’nde de 5-0 yapmak. Vereceğiniz oylar ülke adına çok önemli. Ülkenin başına çöreklenenleri atmak için bu seçim büyük bir işaret olacak. Çocuklarınızın geleceği için herkesin desteği gerekli. Önümüzdeki 5 yıl boyunca her zaman sizlerle birlikte olacağım. Daha mahalle gezilerine yeni başladık ama hakkımda haksız söylemler çıkıyor. Milletvekili olacağım söyleniyor. Bu konu 1,5 sene sonra konuşulması gerekir. 2011’de niyetlendik kısmet değilmiş olmadı. Bu dönemde milletvekilleri belediye başkanı oluyor. Niye gideyim ki!”

                PAŞAYİĞİTLİLERİ TARIM VE HAYVANCILIKTAN UZAKLAŞTIRMAYACAĞIZ

Özcan konuşmasını Paşayiğitliler için çok önemli olan hayvancılık ve tarıma ilişkin yapacakları ile bitirdi: “Ülkede yaşayan herkesin sağlıklı beslenebilmesi için et ve tahıl yemesi gerekiyor. Sizler de burada besicilik, hayvancılık ve tarımla uğraşıyorsunuz. Sizin hayvancılığınızı, tarımınızı geliştirmekte katkım olmayacaksa belediye başkanınız olmayayım! AKP’liler <Mehmet Özcan hayvanlarınızı dışarı atacak.> diyecekler. Atmayacağım şeref sözümdür. Beyendik’te ahırlar yok mu? Orası da belediye değil mi? Yalan atanlara sizin kafanızı karıştırmaya çalışanlara inanmayın. Biz her zaman halktan yanayız. Vatandaşlarımızı tarım ve hayvancılıktan uzaklaştırmayacağız. Eğer bunu yaparsak en pahalı et de diğer gıda maddeleri de bizim ülkemizde olur.”

                DEĞİRMENDERELİ: AKP’liler hırsızlıkların halk

                tarafından öğrenilmesine fırsat vermediler    

Mahalle gezisinde son konuşmayı CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli yaptı.

IMG_6920 - Kopya

4 AKP’li bakanın yaptığı iddia edilen yolsuzluklar nedeniyle Meclis’te görüşülen fezlekeler hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Değirmendereli, “AKP’liler hırsızlıkların halk tarafından öğrenilmesine fırsat vermediler. Her şeye rağmen bu fezlekeyi ele geçirdik. Muammer Güler 10 milyon dolar, Zafer Çağlayan 52 milyon dolar, Egemen Bağış 1,5 milyon TL almış. Çiftçiye destek yok, memura ve işçiye destek yok. Esnafa kredi istedik ona da bütçe müsait değil dediler. Meğer bütçenin hortumları Bilal‘in bodrumuna bağlanmış. Tayyip Erdoğan Edirne’deydi. Yine kuyruklu yalanlar attı. Bunlar sadece rantın arkasında.”

IMG_6965 - Kopya paşayiğitliler Özcan'ı bağrına bastı (10)

Konuşmaların ardından Belediye Meclis üyeleri ve İl genel meclisi üyeleri tanıtıldı.

Kortej daha sonra yine büyük bir coşku ile Keşan’a döndü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL