Bölgeden Güncel Manşet Spor Okuma Sayısı: 29

Pegasus Windsurf Ligi’nde Şampiyonlar belirlendi…

Ümit POLATCAN-(İSTANBUL) Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan  Pegasus Windsurf Ligi 2012 yarışları 13 Temmuz’da Datça’da başladı,  27 Temmuz’da Gömeç Burhaniye’de devam etti, ve 12 Ağustos’ta Büyükçekmece’de yapılan ..

Pegasus Windsurf Ligi’nde Şampiyonlar belirlendi…

Ümit POLATCAN-(İSTANBUL)

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan  Pegasus Windsurf Ligi 2012 yarışları 13 Temmuz’da Datça’da başladı,  27 Temmuz’da Gömeç Burhaniye’de devam etti, ve 12 Ağustos’ta Büyükçekmece’de yapılan  final yarışlarıyla Şampiyonlar belirlendi.

Türkiye’nin en başarılı 76’si erkek , 19’u kadın olmak üzere toplam  96 slalom windsurfçüsünün  kayıt yaptırdığı Pegasus Windsurf Ligi’nde İzmir, Adana, İstanbul, Muğla, Zonguldak, Tekirdağ, Trabzon ve Çanakkale olmak üzere 8 il ve 18 farklı kulüp sporcusu  Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek  sınıflarında Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele etti. 

Büyükçekmece Belediyesi himayesinde Mimarsinan Rüzgarsörfü Kulübü  evsahipliğinde gerçekleşen final yarışlarına 49 erkek 10 kadın sporcu katıldı.  Erkek ve kadın kategorilerinde 3 yarış serisi tamamlanarak Lig’deerkeklerde 10 kadınlarda 11 yarış serisine göre sonuçlar belirlendi.

Büyük çekişme içinde geçen yarışlarda Erkeklerde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi Sporcusu   Ertuğrul İçingir 9,5 puanla  Kadınlarda İzmir Ferdi sporcusu Lena Aylin Erdil  8.9 puanla Şampiyon oldu. Genç Erkeklerde Fenerbahçe Spor Kulubü Yelken Şubesi Sporcusu Poyraz Akay Şampiyon olurken, Genç Bayanlarda Alaçatı Windsurf Kulübünden Fulya Ünlü 1.ciliği elde etti. Master Erkekler’de Lig Şampiyonu Ege Açıkdeniz Yat Kulübü’nden Ali Sinan Gerzile oldu.

Ödül Töreni’ne Türkiye Yelken Federasyonu AS Başkanı  Neylan Günay, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, MimarSinan Rüzgarsörfü Kulübü Başkanı Serkan Gülkoku ve diğer yetkililer katıldı.

Büyükçekmece Yarışlarında kategorilerinde en iyi performansı gösteren sporculara Büyükçekmece Belediye’si Altın Karma Ödülleri verildi.

Büyükçekmece Altın Karması;

Erkek               Ertuğrul İçingir           Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi

Kadın               Lena Aylin Erdil          İzmir Ferdi

Genç Bayan    Fulya Ünlü                  Alaçatı Windsurf Kulübü

Genç Erkek     Poyraz Akay                Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi

Master                        Ali Sinan Gerzile         Ege Açıkdeniz Yat Kulübü

PEGASUS WINDSURF LİGİ SONUÇLAR

       

GENÇ ERKEK

SIRA

ADI SOYADI İLİ KULÜBÜ

1

POYRAZ AKAY İST FB. YELKEN ŞUBESİ

2

CAN GÖV İZMİR ÇEŞMEALTI RS VE YELKEN KLB

3

SARP RAFET KUŞÇU İST REDLINE WINDSURF KLB.
       

GENÇ BAYAN

SIRA

ADI SOYADI İLİ KULÜBÜ

1

FULYA ÜNLÜ

İZMİR

ALAÇATI WINDSURF KULÜBÜ

2

YASEMİN ALARA BAYKENT

İST

REDLİNE WS CLUB

3

DİLARA URALP

İZMİR

ÇEŞMEALTI RS VE YELKEN KLB
       

MASTER

SIRA

ADI SOYADI İLİ KULÜBÜ

1

ALİ SİNAN GERZİLE İZMİR EGE AÇIKDENİZ YAT KLB.

2

ÖZFER URALP İZMİR ÇEŞMEALTI RS VE YELKEN KLB

3

MEHMET KAÇAN İZMİR ALAÇATI WINDSURF KLB
       

BAYAN

SIRA

ADI SOYADI İLİ KULÜBÜ

1

LENA AYLİN ERDİL

İZMİR

FERDİ

2

ÇAĞLA KUBAT

İST

İSTANBUL FERDİ

3

FULYA ÜNLÜ

İZMİR

ALAÇATI WINDSURF KULUBÜ
       

ERKEK

SIRA

ADI SOYADI İLİ KULÜBÜ

1

ERTUĞRUL İÇİNGİR İST FB YELKEN ŞUBESİ

2

EMİRHAN KOLBURAN İZMİR REDLİNE WS CLUB

3

EGE ŞEFİK KURT TRABZON TRABZON GSİM SPOR KLB.

 

 

,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL