Siyaset

Pekcan, “3 yılda kalıcı eser yapılamadı”

Büşra BİLECEN- Keşan Postası Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan’daki siyasi parti ilçe başkanları ile ilgili yaptığı canlı yayın serisi 22 Nisan 2022 Cuma günü sona erdi. Keşan Belediyesi’nin 3..

Pekcan, “3 yılda kalıcı eser yapılamadı”

Büşra BİLECEN-

Keşan Postası Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan’daki siyasi parti ilçe başkanları ile ilgili yaptığı canlı yayın serisi 22 Nisan 2022 Cuma günü sona erdi.

Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarının değerlendirildiği ikinci  gün canlı yayının üçüncü ve son konuğu CHP  Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan oldu.

Pekcan, Keşan Belediye Başkanı tarafından söylenen “iftar yemeklerimize tüm siyasi parti ilçe başkanları davet edildi ” sözüne karşılık kendisinin iftar yemeklerine davet edilmediğini belirtti.

Pekcan, Mustafa Helvacıoğlu’nun seçim beyannamesinde yer alan maddeler üzerinden tek tek giderek seçim beyannamesindeki bir çok verilen sözün 43 yıl içerisinde yerine getirilemediğini dile getirdi.

Recep Pekcan, parti yönetimi olarak da Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarının detaylı bir rapor haline getirmek için çalıştıklarını da dile getirdi.

Pekcan, 3 yılda  bir çivi çakılmadığını ve kalıcı eser göremediklerini belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü “Keşan Belediyesi’nin 2.etapta dağıttığı tripörtörlerin üzerinde trafiğe çıkması yasaktır yazıyor.  Yapılan aydınlatmalar çok sık olarak kullanılmış, bunlar çok yüksek maliyetli idi. Bunların bedelleri nerden ödendi. Umarım başkan bey bunları açıklar. Bunların elektrik faturaları Keşan Belediyesi’nden ödenmeye başladı. Şimdi bu elektrik maliyeti ne kadar. Tripörter dağıtmak kalıcıı bir eser ve çivi çakmak değildir.”

Pekcan, Helvacıoğlu ile Keşan Belediyesi’nin muhalefet grubu ile ve muhalefet grubunun  da belediye başkanı ile arasındaki ilişkileri ile ilgili olarak da şunları söyledi.”Sağlıklı, adil, düzgün, yapıcı ve işin siyasetini yapmadan Keşan’a hizmet etmek önemli. CHP bu konuda yüzde yüz hareket ediyor. Millet ittifakı için de aynı şeyi söyleyebilirim. Belediye başkanının istediği çok absürt, olamayacak, zamansız olan birkaç şey dışında belediye meclisi her şeye onay verdi. Ama ilişkiler sağlıklı mı değil.” şeklinde konuştu.

CHP  Keşan  İlçe Başkanı Recep Pekcan,  programda ayrıca Cumhuriyet Meydanı, Erikli’ye su getirilmesi Belkoop taşocakları, Eski belediye binası ile Hükümet Konağı ile Emniyet Müdürlüğü takası konusunda meclisten çıkan kararı, stad düzenlemesi, Keşan ‘da son günlerde yapılan trafik çalışmaları konusunda da görüşlerini dile getirdi.

Pekcan’ın  konuk olduğu programı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL