Güncel Siyaset

Pekcanlı, İnönü’yü 43.Ölüm Yıldönümünde Andı.

Pekcanlı, İnönü’yü 43.Ölüm Yıldönümünde Andı.

Edirne’nin ilk milletvekili Cumhuriyet Halk Partisinin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü’yü ölümünün 43. Yılında saygıyla anıyorum

20161209_110148Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 25 Aralık 1973 yılında vefat eden Mustafa İsmet İnönüyü Ölümünün 43. Yılında yaptığı basın açıklamasıyla andı.

Pekcanlı “Edirne’nin ilk milletvekili  Partimizin 2. Genel Başkanı Cumhuriyetin ilanından sonra ilk BaşbakanımızTürkiye Cumhuriyet’inin 2. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Milli şefimiz İsmet İnönü İnönü zaferleri ve Lozan Antlaşmasını imzalayarak tarihimize adını yazdırmıştır.Savaş meydanlarından gelerek demokrasi inancını siyaset meydanlarında da kanıtlamıştır.Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte çağdaş bir Türkiye için mücadele vermiş,şahsiyeti ve yaşam biçimi ile her zaman örnek olmuştur.

İnönü “ namuslularında namussuzlar kadar cesur olması “ gerektiğini gösteren sembol olmuştur.

Ölümünün 43. Yılında İsmet  İnönü’yü saygı ve rahmetle anarken onun hatırasına , Cumhuriyete Üikemizin çağdaş yaşamına ,birlik ve bütünlüğümüze , namuslu ve cesur insanlar olarak sahip çıkacağız.  

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL