TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.303
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.103
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 134
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.108
Güncel Okuma Sayısı: 324

Pekcanlı, İnönü’yü andı

Edirne’nin ilk milletvekili Cumhuriyet Halk Partisinin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü’yü ölümünün 47. Yılında saygıyla anıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 25 Aralık 1973 yılında vefat eden..

Pekcanlı, İnönü’yü andı

Edirne’nin ilk milletvekili Cumhuriyet Halk Partisinin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü’yü ölümünün 47. Yılında saygıyla anıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 25 Aralık 1973 yılında vefat eden Mustafa İsmet İnönüyü Ölümünün 47. Yılında yaptığı basın açıklamasıyla andı.

Pekcanlı “Edirne’nin ilk milletvekili  Partimizin 2. Genel Başkanı Cumhuriyetin ilanından sonra ilk BaşbakanımızTürkiye Cumhuriyet’inin 2. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Milli şefimiz İsmet İnönü İnönü zaferleri ve Lozan Antlaşmasını imzalayarak tarihimize adını yazdırmıştır.Savaş meydanlarından gelerek demokrasi inancını siyaset meydanlarında da kanıtlamıştır.Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte çağdaş bir Türkiye için mücadele vermiş,şahsiyeti ve yaşam biçimi ile her zaman örnek olmuştur.

İnönü “ namuslularında namussuzlar kadar cesur olması “ gerektiğini gösteren sembol olmuştur.

HEDİYESİNE 80 YILDIR SAHİP ÇIKIYORUZ

Partimizin 2. Genel Başkanı 2.Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü 1939 yılında ressam İbrahim Çallı’ya yaptırdığı yağlı boya tablonun, basılmış fotoğrafını  Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak 29 Ekim 1940 yılında”  Partimin Edirne Vilayet İdare Heyetine Sevgi ile CHP Genel Başkanı Reisicumhur İsmet İnönü “ imzası ile partimize göndermiş, bizde Edirne İl Başkanlığı olarak 80 yıldır , Partimizin en güzel duvarına asarak sahip çıkıyoruz.

İsmet İnönü’yü Ölümünün 47.yılında Saygı, Şükran ve rahmetle anarken, hatırasına , Cumhuriyet’e ,Birlik ve Bütünlüğümüze Ülkemizin çağdaş yaşamına, namuslu ve cesur insanlar olarak sahip çıktığımızın bilinmesini istiyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL