HESABIM
Üye Ol

Pekcanlı: “MHP ve AKP’nin ittifak yaparak, belediyeleri alma şansı yok”

Pekcanlı: “MHP ve AKP’nin ittifak yaparak, belediyeleri alma şansı yok”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, yaptığı açıklamada; yerel seçim süreci ve belediye başkan adaylarının nasıl belirleneceği hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Hodri meydan” MHP ve AK Parti’nin ittifak yaparak, Edirne ve Eskişehir gibi illeri alması konusunda çıkan haberler hakkında değerlendirmede bulunarak, sözlerine başlayan Pekcanlı, “Her siyasi parti, seçimi kazanmak için bir takım çalışmalar yapıyor. Fakat, MHP...

Haberin Tarihi: 13 Eylül 2018 - Okunma Sayısı:682 defa okundu.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, yaptığı açıklamada; yerel seçim süreci ve belediye başkan adaylarının nasıl belirleneceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Hodri meydan”

MHP ve AK Parti’nin ittifak yaparak, Edirne ve Eskişehir gibi illeri alması konusunda çıkan haberler hakkında değerlendirmede bulunarak, sözlerine başlayan Pekcanlı“Her siyasi parti, seçimi kazanmak için bir takım çalışmalar yapıyor. Fakat, MHP ve AKP’nin bir ittifak yaparak buradaki belediyeleri alabileceğini düşünmüyorum, yeterli görmüyorum. CHP belediyeleri hizmete devam edecek. İki partinin yapacağı koalisyon yetmez. Hodri meydan diyoruz. Bu partilere meclis üyeliği vermeye dahi niyetimiz yok. O kadar iddialıyız.” dedi.

“En çok oyu hangi adayla

alacaksak onunla devam edeceğiz”

CHP’nin her siyasi görüşten oy alabilecek adaylarla yola devam edeceğine kayıt düşen Fevzi Pekcanlı, sözlerine şöyle devam etti: “En çok oyu hangi adayla alacaksak onunla devam edeceğiz. Bununla ilgili çalışmalar yapacağız. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Genel Başkana bölgeyle ilgili en net bilgiyi vereceğiz. Hiçbir il başkanı seçimi kaybetmek için seçime girmez.”

“Anket yapan siyasi partilere saygı duyarım”

Keşan’da SMS yoluyla yapılan anketle ilgili sorulan soruya da, cevap veren Pekcanlı, şunları söyledi: “Anket yapan siyasi partilere saygı duyarım. Biz de yaptırabiliriz, başkası da yaptırabilir. Farklı anket çalışması da yapılabilir. Bu süreçte ben bunları normal buluyorum.”

“Aday belirlemedeki tek kriter ön seçim değil”

“Peki, belediye başkan adayları ön seçimle mi belirlenecek ya da nasıl belirlenecek?”şeklindeki soruya cevap veren Fevzi Pekcanlı, sözlerini şöyle tamamladı: “Aday belirleme tercihlerinden bir tanesi ön seçimdir. Bizim örgütümüz ön seçimi benimseyen bir örgüttür. Yerel seçimlerde siyasi düşünceden çok adayların da ön planda olması gerekiyor. Ön seçimlerin yapılıp-yapılmamasına örgütlerimizle birlikte karar vereceğiz. Ama aday belirlemedeki tek kriter ön seçim değil. Ön seçim kesinlikle doğru sonuç verecek diye bir şey yok.”

(Deniz ÇİL)-Gündem Saros

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı