Siyaset

Pekcanlı’dan 25 Kasım Kutlaması

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne’nin Kurtuluşu’nun 100.Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Pekcanlı’nın açıklaması şöyle; ”Bugün, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılının coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Edirne 100..

Pekcanlı’dan 25 Kasım Kutlaması

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne’nin Kurtuluşu’nun 100.Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Pekcanlı’nın açıklaması şöyle; ”Bugün, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılının coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Edirne 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

Kahraman Edirneliler genci yaşlısı kadını erkeği ile canlarını ortaya koyarak yokluklar içerisinde verdikleri mücadele ile esaret zincirlerini kırarak bize emanet edilen topraklara sahip çıktılar.25 Kasım Edirne için azmin, kararlılığın, birlik olmanın, birbirine kenetlenmenin tarihidir. Kurtuluş savaşlarının kolay kazanılmadığını Cumhuriyetin kolay kurulmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Cumhuriyetin hangi şartlarda kurulduğunu gelecek nesillere anlatmak bu kutsal emanete sahip çıkmak Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahramanlarımıza minnet borcumuzu ifade etmek hepimizin görevidir.

Bu gün bizim gurur günümüzdür. Bize bu gururu yaşatan ,vatan topraklarında özgürce yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutluyorum” (Haber Merkezi)

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL