TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 169.847
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 8.962
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 170
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 9.011
Siyaset Okuma Sayısı: 509

Pekcanlı’dan açıklama “FSRU Limanıyla ilgili CHP genel merkez düzeyinde eylem planlanıyor”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; SMA’lı hastalar, erken seçim ve FSRU limanıyla ilgili genel merkez düzeyinde yapılacak eylem hakkında bilgilendirmede bulundu. “Sosyal devlet, hastasına, yaşlısına ve..

Pekcanlı’dan açıklama “FSRU Limanıyla ilgili CHP genel merkez düzeyinde eylem planlanıyor”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; SMA’lı hastalar, erken seçim ve FSRU limanıyla ilgili genel merkez düzeyinde yapılacak eylem hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Sosyal devlet, hastasına, yaşlısına ve emeklisine bakar”

Milli Piyangonun 75 milyon TL’lik ikramiyesinin Varlık Fonu’na devri konusunun son günlerde gündemde olduğunu belirten Pekcanlı“Bu paranın SMA hastası çocukların tedavileri için ayrılması isteniyor. Eğer sosyal bir devlet iseniz hiçbir hastanıza ne kampanya yaptırırsınız ilaç ve tedavi masraflarıyla ilgili ne de milli piyangonun gelirinin varlık fonuna aktarılmasında sosyal medyada bir hareket yaptırırsınız. Hatırlarsanız pandeminin ilk başlarından yurtdışından uçakla hasta vatandaşımızı Türkiye’ye getirdiler. Neredeyse tören yaptılar. Güçlü devlet böyle olmalı, vatandaşına sahip çıkmalı. Her gün televizyonlarda SMA hastası çocuklar için kampanya haberleri görüyoruz. Bir o zaman yaptığınıza bakın bir şimdi yaptığınıza bakın. Eğer sosyal devlet iseniz muhalefeti bu şekilde kampanya yapmaya yöneltmezsiniz. Devlet gereğini yapar, hastasına da yaşlısına da bakar, emeklisine de bakar. Bunlara bakamıyorsanız yönetici vasfınızı yitirmişsinizdir. Bizde zaten bu yüzden erken seçim istiyoruz.” dedi.

“Erken seçim olursa, biz hazırız”

Erken seçimin olup-olmayacağı ve teşkilatların hazır olup-olmadığı hakkında, sorulan soruya cevap veren Fevzi Pekcanlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi nedeniyle yıllık planladığımız hiçbir çalışmayı yapamıyoruz. Çok olağan dışı bir durum var. Tüm Türkiye sadece bu pandemiden kurtulmaya odaklandı. Ancak, herhangi bir erken seçim olması durumunda buna hazırlıklıyız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm örgütlerimiz hazırdır. Hazırlıkla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Hastalığı da atlatmış olursak sahada daha fazla çalışacağız.”

“FSRU Limanıyla ilgili genel merkez düzeyinde eylem yapılması planlanıyor”

FSRU limanıyla ilgili genel merkezde farklı çalışmalar içerisinde olduklarını, Ocak ayı içerisinde bir eylem yapma planlarının olduğunu belirten Pekcanlı sözlerini şöyle tamamladı: “FSRU limanıyla ilgili genel merkezde farklı çalışmalar içerisindeyiz. Genel Merkez düzeyinde yakında burada bir eylem yapmayı planlıyoruz. Ocak ayı içerisinde olabilir. Çevreden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Ali Öztunç ile onunda yardımcısı Kırklareli Milletvekilimiz Vecdi Gündoğdu ile yaptığım görüşmeler neticesinde yakın bir zamanda farklı bir eylem planımız var. Kendilerini bölgeye davet ettik. Görüşmelerimiz devam ediyor. Pandemi kuralları çerçevesinde ne yapacaksak bilgilendirmelerde bulunacağız.”

 

İLANIN DETAYINI GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL