TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Siyaset Okuma Sayısı: 221

Pekcanlı’dan Polis haftası açıklaması

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı  “Vatandaşların can güvenliği uğruna kendi canlarını vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun “ dedi Pekcanlı, Polis Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklama..

Pekcanlı’dan Polis haftası açıklaması

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı  “Vatandaşların can güvenliği uğruna kendi canlarını vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun “ dedi

Pekcanlı, Polis Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklama ile Emniyet Teşkilatının 176. Yıl Dönümünü kutladı.

Polis teşkilatımız ,176  yıldır şan ve şerefiyle güvendiğimiz ve milletimizin huzuru için gece gündüz demeden fedakarca çalışan güçlü bir kurumumuzdur.

Demokratik düzen içinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması ve korunması suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, sanıkların yakalanarak adalete teslim edilmesi görevlerini yerine getiren ve 10 Nisan 1945 yılında Polis adıyla İstanbul’da kurulan Emniyet Teşkilatımız o günden beri faaliyet göstermektedir.

Emniyet Teşkilatı kurulduğu günden bu yana temel hak ve hürriyetleri, demokrasiyi, Cumhuriyet’in temel ilkelerini, laikliği, hukukun üstünlüğünü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını savunan bir kurumdur.

Milletimizin huzur ve güvenliği uğruna fedakarca çalışan tüm Emniyet Mensuplarının Polis Haftasını kutluyor görevi başında şehit olan  emniyet mensuplarını rahmet ve şükranla anıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL