Manşet Spor

P+M Ralli Takımı Yunanistan’da yarışacak

P+M Ralli Takımı Yunanistan’da yarışacak

 

  • BU YILKİ TEMASI TÜRK – YUNAN DOSTLUĞU OLAN 41. PHILPA KLASİK OTOMOBİL RALLİSİNİN TÜRK EKİBİ PERGEL İNŞAAT VE  MİNİMALE MİMARLIK 

Özgür Güvenç

İstanbul(Anayurt)- Yıllardan beri Yunanistan Antika Otomobil Kulübü Philpa tarafından yapılagelen “Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”, bu yıl 27-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Yunanistan’ın Pelion Bölgesi’nde yapılacak olan ralliye, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Türkiye’nin yanısıra  birçok ekip  katılacak.

         Selanik’in 200 km güneyindeki Volos kentinden 27 Eylül’de start alacak olan rallide; Agria, Lechonia, Trikeri etapları geçilirken toplam 500 km katedilecek.

        Meteora’da 40.’sı düzenlenen yarışı geçen yıl birinci tamamlayarak, Yunanistandaki bu geleneksel ralliyi kazanan ilk Türk ekip olma ünvanını elinde bulunduran Pergel İnşaat , Minimale Mimarlık ekibi P+M Team, zorlu geçmesi beklenen bu yılki yarışta da yer alacak. Sinan Evman, Demet Evman,  Serdar Evman ve Burak Doğansoysal’ dan oluşan ekip VW Karman Ghia marka araçlarla yarışacak.

         2010 Dyonnissos Rallisi’nde, “Philpa Ömürboyu Dostluk-Barış Plaketi” ile ödüllendirilen ve her yıl Türk-Yunan dostluğuna atıfta bulunan değişik tasarımlarıyla Yunan medyasında da ses getiren P+M Team’in bu yılki dizaynları mimar Duygu Gündoğdu tarafından yapıldı. “Keep friendship, dostluğu koru” sloganlı dizaynlar ralliye damga vuracak.

        Philpa Başkanı Dimitris Vernardakis ralli ile ilgili olarak “Bu yarışları rekabet etmenin ötesinde dostluk ve barış için, kaynaşmak için düzenliyoruz. Türkiye’deki dostlarımız her yıl rallilerimize katılıyor. Biz de elimizden geldiğince Türkiye’deki rallilere katılarak, bu dostluğu sağlamlaştırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Buna vesile olan P+M Team’e teşekkür ediyorum” duyurusunda bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL