HESABIM
Üye Ol

Polis Haftası Kutlandı

Polis Haftası Kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü, dün düzenlenen tören ile kutlanırken, törende konuşan Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, halkın Türk Polis Teşkilatı’na gösterdiği yakın ilgi, sevgi, güven ve desteğin, zorlu görevlerin yerine getirilmesinde kendilerine güç ve moral verdiğini söyledi. Saat 10.00 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başlayan törene; Kaymakam Nuri Özder, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, 4....

Haberin Tarihi: 11 Nisan 2019 - Okunma Sayısı:487 defa okundu.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü, dün düzenlenen tören ile kutlanırken, törende konuşan Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, halkın Türk Polis Teşkilatı’na gösterdiği yakın ilgi, sevgi, güven ve desteğin, zorlu görevlerin yerine getirilmesinde kendilerine güç ve moral verdiğini söyledi.

Saat 10.00 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başlayan törene; Kaymakam Nuri Özder, AK Parti Edirne Milletvekili DrFatma Aksal, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Ramazan Dilmen, Keşan Belediye Başkanlığı görevini dün düzenlenen törenle Mustafa Helvacıoğlu‘na devreden Mehmet Özcan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, 1. Asli Hukuk Kıdemli Hakimi Metin Köse, 2. Asli Hukuk Hakimi Murat Şen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Barış Ulucanlı, bazı daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, şehit aileleri ve polis memurları katıldı. Sunuculuğunu polis memurları İlyas Canki ile Selcan Tekin‘in yaptığı tören, İlçe Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na konulmasıyla başladı.

Tekin: “Teşkilatımızın, sadece Türkiye’de değil, dünyada birçok ülkede saygın bir şekilde yerini almış olmasının haklı gururunu taşıyoruz”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle devam eden törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekintarafından yapıldı. Şanla, şerefle dolu 173 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan Türk Polis Teşkilatı’nın; 174. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye’de değil, dünyada birçok ülkede saygın bir şekilde yerini almış olmanın haklı gururunu taşıdığını vurgulayarak, “Türk Polis Teşkilatı, bir buçuk asrı aşan engin deneyimi, modern donanımı, yetişmiş ve en önemlisi de ‘Adanmış’ insan gücüyle üreterek icra ettiği güvenlik politikalarıyla halkına kaliteli güvenlik hizmeti sunmaya gayret gösteren güçlü ve etkin bir kurum olmuştur. Bunda sonra da şerefli mazisinden e aziz milletinden aldığı güçle, kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığıyla, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi dün olduğu kadar bugün de Cumhuriyet’in ve yasaların daima kalkanı olarak sorumluluklarını canı pahasına yerine getirmeye devam etmektedir.” dedi.

“Teşkilat mensuplarımızla geleceğimizin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyoruz”

Emniyet ve asayiş hizmetlerinin yerine getirilmesinde, halk katılımının en üst düzeyde sağlanması ve alınan önlemlerin kamu vicdanında kabul görmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Tekin“Zira günümüzde çağdaş güvenlik anlayışı suçun olumsuz sosyal şartlar altında oluştuğunu kabul etmekte ve suça iten şartların ortadan kaldırılabilmesi için halkın, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da bu alanda katılımını öngörmektedir. Polisle halkımız arasında kurulan güven köprüsü ne kadar sağlam olursa, emniyetteki başarının da o ölçüde artacağı gibi art niyetli insanların da heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Dolayısıyla halkımız, polisine güvenmeli ve kendisinden yardımını esirgememeli, daha güvenli ve güzel günler için polis ile vatandaş el ele ve ortak hareket etmelidir. Şunu da belirtmek gerekir ki, halkımızın teşkilatımıza göstermiş olduğu yakın ilgi, sevgi, güven ve destek, zorlu görevlerimizin yerine getirilmesinde bizlere güç ve moral vermektedir. ‘Halka hizmet hakka hizmettir’ düsturuyla, görevini vatandaş memnuniyeti esası üzerine temellendiren eğitimin gücüne ve kalitesine inanan, kanunların verdiği yetkileri yerinde ve zamanında kullanan ve kendisini toplumun bir parçası olarak gören teşkilat mensuplarımızla geleceğimizin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyoruz.” diye konuştu.

“Birlikte ne zor şartlarda görev yaptığımızı biliyorum”

Sözlerinin son bölümünde, meslektaşlarına seslenen Mehmet Tekin, şunları söyledi; “Birlikte ne zor şartlarda görev yaptığımızı biliyorum. Görev yaparken, şahsımın da sizlerle omuz omuza olduğu da hepinizin malumudur. Zor, bir o kadar da onurlu görevlerimizde olumsuz koşullardan belki sizlerden daha da fazla etkilenen ve desteklerini her zaman hissettiğimiz saygıdeğer eşlerimize ve sevgili yavrularımıza en derin şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, şerefli görevlerinin ifası sırasında ülkemizin milli menfaatleri uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, kahraman gazilerimiz ve emekli olmuş mensuplarımıza sağlık, mutluluk temenni eder, görevi başında olan değerli mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar dilerim.”

Başarılı personele “Başarı Belgesi” verildi

Tekin’in yaptığı bu konuşmanın ardından, yaptıkları başarılı çalışmaları nedeniyle bazı personele “Başarı Belgesi” takdim edildi. Başarı Belgesi almaya hak kazanan Komiser Yardımcıları Volkan KayaAbdullah Ece ile polis memurları Fedai Varİbrahim YükselGökdenizBirgül DemirciOnur Dokuzİsmail TepeEmre Sel ve Fatih Çeper‘e Başarı Belgeleri, Keşan Kaymakamı Nuri Özder tarafından takdim edildi.

Emniyet Müdürlüğü’nde tebrikler kabul edildi

Yapılan konuşmaların ardından, buradaki tören sona erdi. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında devam eden törende; Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, burada tebrikleri kabul etti. Tören; katılımcılara ikramlarda bulunulmasının ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı